Skip to content Skip to footer

Koncentrat barszczu czerwonego – jak używać?

Prawie wszyscy lubią barszcz. Ta aromatyczna, słodko-pikantna zupa z buraka to obowiązkowy punkt prawie każdej wieczerzy Wigilijnej, a także wielu wesel, balów sylwestrowych i innych imprez. Przyrządzanie jej nie należy jednak do najłatwiejszych, dlatego z pomocą przychodzi koncentrat barszczu czerwonego. Jak go stosować?

Czym jest koncentrat barszczu czerwonego?

Koncentrat barszczu zazwyczaj składa się głównie z zagęszczonego soku z buraków ćwikłowych, wody i przypraw, takich jak cukier, sól, ocet czy zioła. To po prostu taki skondensowany, pyszny barszczyk, który można spożywać po rozcieńczeniu.

Czym rozcieńczać? To już zależy od naszych preferencji. Najlepiej dodać koncentrat do naszego ulubionego bulionu (nada się wywar mięsny, warzywny lub grzybowy). Można użyć też po prostu wody albo dolać trochę do kefiru, uzyskując chłodnik.

Gotowy barszczyk możemy pić czysty albo doprawić zgodnie z upodobaniami. Można zabielić go śmietaną lub dodać warzywa, ziemniaki i fasolę i przygotować pożywny barszcz ukraiński.

Dlaczego używać koncentratu?

Czerwony barszcz to niezwykle zdrowa zupa. Buraki są źródłem mnóstwa witamin, pomagają zwalczać anemię, obniżają ciśnienie krwi, wspierają odporność. Często jednak rezygnujemy z jedzenia tej potrawy, ze względu na jej czaso- i pracochłonne przygotowanie.

Użycie koncentratu barszczu czerwonego gwarantuje, że nasza zupa będzie smaczna i zdrowa. W odróżnieniu od, na przykład, popularnych zup w proszku, są w nim bowiem zachowane wszystkie witaminy i mikroelementy. Koncentrat jest wydajny, niedrogi i wszechstronny i nadaje się do spożycia przez wszystkich.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Kupując koncentrat barszczu czerwonego, pamiętajmy o tym, aby przeczytać etykietę. Ważne, aby taki koncentrat miał jak największą procentową zawartość soku z buraka. Warto też zwrócić uwagę na to, aby nasz barszczyk nie był wzbogacony o konserwanty czy glutaminian sodu.

Wybierając koncentrat z naturalnych składników, upewniamy się, że przygotujemy zdrowy posiłek. Dzięki temu wspaniałemu ułatwieniu możemy cieszyć się pysznym, aromatycznym barszczem, kiedy tylko mamy na niego ochotę.

Koncentrat barszczu czerwonego kupisz na sklep.vitapol.pl