Skip to content Skip to footer

Miasto Ojca Mateusza

Ojciec Mateusz to serial o przygodach księdza o zacięciu detektywistycznym. Przyniósł on sławę wielu polskim aktorom ale najbardziej wsławił miasto, w którym był kręcony i w którym Ojciec Mateusz rozwiązywał zagadki kryminalne. Był moment gdy w Sandomierzu ciężko było odnaleźć nocleg wolny od zaraz. Dlaczego ludzie tak zakochali się w Sandomierzu?

Położenie geograficzne

Miasto znajduje się w centrum kotliny sandomierskiej. Przez środek przecina je Wisła. Geograficznie jest w administracyjnym obszarze województwa świętokrzyskiego, lecz historycznie należy do Małopolski. Co istotne istniały bliskie związki pomiędzy dworem sandomierskim, a dworem w Krakowie.

Takie, a nie inne położenie geograficzne determinuje łatwy dojazd zarówno ze stolicy kraju, jak i ze stolicy województwa małopolskiego. Z Rzeszowa z kolei kursuje do Sandomierza pociąg osobowy. Poza uwarunkowaniami geograficznymi miasto może poszczycić się także doskonalą atmosferą i atrakcyjnymi zabytkami. Wszystko to powoduje, że wygodne pokoje w Sandomierzu to łakomy kąsek dla turystów.

Wygodne pokoje w Sandomierzu

Sandomierz jest podzielony przez Wisłę na dwie części. Ta na której znajduje się Stary Rynek jest atrakcyjniejszą turystycznie. Druga połowa to fabryki i część mieszkalna. To w tej części znajdują się wygodne pokoje w Sandomierzu o najlepszych cenach. W tych cenach jest jednak haczyk. Mało tam miejsc turystycznych i tych związanych z serialem Ojciec Mateusz.

Do wszystkich atrakcji konieczny jest dojazd. Jeśli lubi się aktywności fizyczne warto zdecydować się na dojazdy rowerem lub hulajnogą elektryczną. Idealnie sprawdzą się na ciasnej i historycznej starówce. Ojciec Mateusz wiedział co robi decydując się na jazdę rowerem po Sandomierzu. Wygodne pokoje w Sandomierzu znajdą się również w okolicach Starego Rynku. Są to jednak miejsca droższe. Nie da się ukryć że w Sandomierzu można odnaleźć także noclegi w motelach lub hostelach. Niestety wraz ze spadkiem ceny spada i wygoda i liczba udogodnień w pokoju. Jeśli jednak planujemy budżetowy urlop, można zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Nie da się ukryć że serial Ojciec Mateusz zbudował Sandomierzowi markę turystyczną. Teraz to w rękach włodarzy miasta jest jego dalszy rozwój. Oby perełka architektury znów nie popadła w zapomnienie, a to piękne miasto było licznie odwiedzane przez turystów.