Skip to content Skip to footer

Kolorowe prezenty dla klientów – nadruk sublimacyjny jako narzędzie marketingowe

Poszukując sposobów na pozyskanie nowych klientów i zwiększenie sprzedaży marketingowcy opracowują i stosują coraz bardziej wyszukane kampanie reklamowe. Jednym z narzędzi wykorzystywanych w nich są gadżety reklamowe – prezenty od firmy rozdawane klientom, kontrahentom, pracownikom, gościom targowym czy uczestnikom imprez sponsorowanych. Aby gadżet skutecznie zadziałał powinien cechować się wyjątkową jakością i estetyką, a taką zapewnia druk sublimacyjny.

Na jakich przedmiotach można umieszczać nadruk sublimacyjny?

Do zadrukowania reklamami wykorzystać można każdą powierzchnię. Firmy zamawiające gadżety najczęściej wykorzystują w marketingu:
– przedmioty z tworzyw sztucznych (torby, kubki, szyldy, banery, tablice informacyjne, tarcze zegarów, długopisy itp.)
– wyroby z metalu i ceramiki
– przedmioty uszyte z tkanin (flagi, koszulki, maskotki pluszaki, parasole, torby zakupowe czy konferencyjne, roll-up`y)
– gadżety drewniane, papierowe, skórzane, gumowe i piankowe.

Najwyższą jakość uzyskuje się na powierzchniach zbudowanych z włókien polimerowych. W przypadku wyrobów wykonanych z surowców pochodzenia naturalnego najpierw należy je pokryć lakierami polimerowymi. Tkaniny bawełniane czy lniane powinny mieć domieszkę tworzywa sztucznego na poziomie minimum 65%.

Sublimacja druk z klasą

Wysoka jakość nadruków sublimacyjnych ma związek z technologią. Nowoczesne termoprasy używane do druku wykorzystują zjawisko sublimacji (przechodzenia w stan gazowy z pominięciem ciekłego). Farba przenoszona na zadrukowywaną powierzchnię jest poddana działaniu wysokiej temperatury, sublimuje i wnika we włókna polimerowe, a po obniżeniu temperatury zastyga zamknięta w tych włóknach na trwałe. Nadruk sublimacyjny jest bardzo wyraźny, gładki bez wyczuwalnych chropowatości i stwardnień. Obraz wydaje się być wtopiony w powierzchnię – nie da się go zdrapać, odkleić, usunąć.

Nadruk sublimacyjny odporny jest na działanie promieniowania UV, wody, mrozu, substancji chemicznych zawartych w środkach piorących, uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystana w drukarniach sublimacja druk czyni niezwykle odpornym – powstałe obrazy są trwałe, wyraziste i mocne, niezmienne przez wiele lat intensywnego użytkowania.Nie do przeceniania jest jeszcze jedna zaleta druków sublimacyjnych: są one tańsze, niż nadruki wykonywane innymi metodami. Z ofert agencji zajmujących się drukiem sublimacyjnym warto korzystać przy każdym zamówieniu, a szczególnie wówczas, gdy dotyczy ono zamówień na duże formaty.