Skip to content Skip to footer

Jakie ręczniki do domu kupić?

Wybór ręczników może przysporzyć więcej problemów, niż nam się wydaje. Chociaż najpopularniejsze modele to ręczniki bawełniane, to prawda jest taka, że te z innych materiałów również zasługują a uwagę. Jakie ręczniki kupić?

Ręczniki z bawełny

Nie każdy ręcznik bawełniany będzie sobie równy. Najtańsze modele, z pewnością nie będą w stanie spełnić naszych oczekiwań, kiedy marzymy o grubym, mięsistym ręczniku. Ważne jest ułożenie włókien, te wyczesane będą równe, ręczniki gorszej jakości będą mieć włókna różnej długości, co bez wątpienia dostrzeżemy już na pierwszy rzut oka. Najlepsze ręczniki bawełniane pochodzą z Egiptu i takie warto wybierać. Takie ręczniki mają długie pętelki. Jeżeli zależy nam na oszczędności miejsca, dobrze sprawdzą się ręczniki czesane. Czasami można spotkać ręczniki bawełniane z różnymi domieszkami na przykład jedwabiu, co znacznie podnosi ich jakość.

Ręczniki z mikrofibry producent

Ręczniki wykonane z mikrofibry należą do najbardziej praktycznych i najbardziej chłonnych ręczników. Mikrofibra jest dużo cieńsza, niż bawełna, niektóre modele są rodzaju super light. Ręczniki z mikrofibry z nadrukiem są chłonne, lekkie, nie zajmują wiele miejsca, można je bez problemu zmieścić w łazience, nawet jeżeli miejsce jest dość mocno ograniczone. Ręczniki z mikrofibry producent to bardzo dobry wybór, gdyż chłoną około 4 razy więcej wody od normalnego ręcznika, tak więc będą doskonałym rozwiązaniem na przykład na basen, gdzie często są wykorzystywane. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że ręczniki z mikrofibry producent bardzo szybko wysychają. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo czas na wycieraniu się, co jest ważne, jeżeli chcemy wziąć szybki prysznic. Oczywiście nie zawsze takie ręczniki się sprawdzą, ale bez wątpienia warto je wziąć pod uwagę.

Ręczniki z mikrofibry z nadrukiem to ogromny wybór, dlatego bez większych problemów każdy powinien znaleźć taki, który będzie dla odpowiedni. Ważne jest to, aby ręcznik dopasować do swoich potrzeb, ale także do wystroju łazienki, w której będziemy go przechowywać. W końcu ręcznik to dodatek, który jest bardzo ważny i na pewno warto, żeby stanowił doskonałą ozdobę pomieszczenia. Weźmy pod uwagę jego kolor, ale także jakość materiału, wówczas będzie nam długo służył. Wybór ręczników jest teraz bardzo duży, więc każdy powinien znaleźć taki, który będzie dla niego odpowiedni. Bawełniane będą dobrym rozwiązaniem, ale to super chłonne również warto mieć w łazience.