Skip to content Skip to footer

Kiedy stosuje się miniimplanty

Miniimplanty Chorzów to bardzo dobra opcja dla wszystkich, którzy koniecznie muszą przeprowadzić wszczepienie protezy, aby uzupełnić ubytki zębowe, a także zabieg, który odbywa się tradycyjną metodą nie może się odbyć, ze względu na stan zdrowia pacjenta. Jest to więc doskonała alternatywa dla tradycyjnych implantów, tyle, że o wiele mniej inwazyjna i skomplikowana. Miniimplanty Chorzów, są też dużo tańsze i większej liczbie osób świetnie się sprawdzają.

Jakie są plusy miniimplantów

Jeśli chodzi o miniimplanty to z pewnością dużo większa liczba osób może się na nie zdecydować niż na implanty, które wykonywane są tradycyjną metodą. Szczególnie polecane są osobom starszym, których stan zdrowia nie pozwala na wszczepienie implantów, które są tradycyjne.

Poleca się je także tym, którzy maja niecodzienną budowę szczęki. Ta np. zbyt wąska nie nadaje się do wszczepienia tradycyjnych implantów. Jest to zbyt duże ryzyko. Z miniimplantami jest to możliwe i o wiele mniej ryzykowne.

Jak działają miniimplanty Katowice

Miniimplanty Katowice działają na zasadzie sztucznego korzenia w zębie. Jest to więc metoda idealna, jeśli chodzi o podtrzymanie protezy zębowej. Dzięki nim właśnie możliwe jest o wiele lepsze jej usadowienie, co sprzyja poczuciu większego komfortu.

Miniimplanty są więc o wiele lepszym narzędziem w przypadku zaniku kości, która mogłaby podtrzymać tradycyjny implant. Nie jest potrzebny wtedy przeszczep kości, który jest zabiegiem bardzo inwazyjnym i nie każdy może się na niego zdecydować.

Jakie są ceny miniimplantów

Miniimplanty ruda śląska są też o wiele tańsze niż tradycyjne implanty. Krótszy jest także okres rekonwalescencji po zabiegu. Jest to bardzo pomocne, bo wiele osób nie może sobie pozwolić na długie czekanie, aż rany się zagoją.

W przypadku takiego rozwiązania jak miniimplanty Ruda Śląska, można liczyć na wysoki komfort już tuż po samym zabiegu. Najważniejszą jednak kwestią jest fakt, że rzeczywiście każdy może sobie na nie pozwolić. Zabieg nadaje się zarówno dla osób starszych, jak i tych, których budowa szczęki jest dość kłopotliwa. Takie osoby najpierw muszą często przeprowadzać przeszczep kości, która mogłaby przytrzymać tradycyjny implant. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na taki zabieg, który np. dla osób starszych jest zbyt inwazyjny i bolesny.