Skip to content Skip to footer

Jakie kabiny prysznicowe z brodzikiem dopasować do małej, a jakie do dużej łazienki?

Osoby, które zastanawiają się nad zakupem kabin prysznicowych z hydromasażem są zwykle informowane o tym, że mamy do czynienia z propozycjami przeznaczonymi przede wszystkim do dość dużych łazienek. Dziś jednak można znaleźć także takie, które sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. Na co zwracać więc uwagę podczas poszukiwań?

Kabina prysznicowa w małej łazienki

Kabiny prysznicowe z hydromasażem coraz częściej są prezentowane jako znakomita alternatywa dla klasycznej wanny. Zajmują zdecydowanie mniej miejsca od niej, a tym samym można pomyśleć o nich także w niewielkim pomieszczeniu. Szukając najlepiej sprawdzającego się wówczas rozwiązania dobrze zainwestować w kabiny narożnikowe. W sprzedaży dostępne są zarówno modele półokrągłe, jak i asymetryczne, można więc dopasować je do potrzeb niewielkiego pomieszczenia tak, aby nie kolidowały z innymi sprzętami, które się w nim znajdują.Ważną kwestią przy zakupie kabin prysznicowych z hydromasażem, które mają trafić do niewielkich łazienek, jest kwestia ich zamykania i otwierania. To właśnie drzwi wymagają zwykle pozostawienia wolnej przestrzeni, a w łazienkach, w których liczy się każdy centymetr, trudno myśleć o takim luksusie. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale problem, którego nie da się rozwiązać. Kabiny tworzone z myślą o niewielkich łazienkach są przeważnie wyposażone w drzwi przesuwne.

Kabina prysznicowa w dużej łazience

Właściciele dużych łazienek mają bez porównania większe możliwości aranżacyjne, mogą więc sięgać po znacznie bardziej luksusowe Kabiny prysznicowe z hydromasażem. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zrezygnować z klasycznego rozwiązania o wymiarach 90 na 90 centymetrów. W zamian można wejść w posiadanie większej kabiny, choćby takiej, której szerokość sięga nawet 150 centymetrów.W dużej łazience nie trzeba stawiać na klasyczne modele z brodzikiem. Jeśli marzy nam się większy brodzik albo obecność dwóch zamontowanych na stałe siedzisk, możemy skorzystać z takiej opcji. Przywilejem dużego pomieszczenia jest również to, że można wybrać inne niż przesuwne drzwi do kabiny.