Skip to content Skip to footer

Jaki piekarnik do zabudowy retro?

Jak urządzić wymarzoną kuchnię w stylu retro? Dziś to zadanie staje się coraz łatwiejsze – coraz więcej sklepów ma w swojej ofercie nie tylko meble i dodatki vintage, ale i stylizowane na retro sprzęty AGD. Czy warto postawić na tego typu urządzenia? Jak wybrać pasujący do retro kuchni piekarnik?

Kuchnia w stylu retro – o czym pamiętać?

Retro kuchnia to doskonała propozycja dla tych, którzy uwielbiają tradycyjne wzornictwo i najlepiej czują się w nieco nostalgicznych, niezwykle klimatycznych wnętrzach. Ten typ kuchni tworzy magiczną atmosferę, sprzyjającą wspólnemu pichceniu i rozmowom. Dziś możliwości aranżacyjne są ogromne – kuchnia może nawiązywać do dowolnej epoki, przypominać przytulną, wiejską kuchnię albo paryskie bistro, być wykonana z surowego drewna albo mieć zdobione, eleganckie fronty w stylu klasycznym. Urządzając kuchnię vintage, warto łączyć nowe ze starym, nie zapominając o detalach. Liczą się nie tylko dekoracje, ale i sprzęt – ten musi stylistycznie pasować do zabudowy.

Piekarniki do zabudowy retro

Bardzo ważnym elementem każdej kuchni jest piekarnik. Obecnie ogromną popularnością cieszą się sprzęty do zabudowy – są nie tylko funkcjonalne, ale i świetnie się prezentują, tworząc z meblami spójną, elegancką całość. Producenci oferują obecnie stylowe piekarniki do zabudowy retro. Te mają wykończenie i kolorystykę stylizowane na dawne kuchenki: najczęściej są wyposażone w eleganckie gałki, tradycyjny zegarek odmierzający czasy, stylowy uchwyt. To najlepszy wybór do vintage kuchni, piekarnik będzie nie tylko funkcjonalnym sprzętem, ale i dekoracją wnętrza.

Gdzie kupić AGD do klasycznej kuchni?

Piekarniki do zabudowy retro proponuje coraz więcej sklepów. Można znaleźć je zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. W internecie wybór jest największy, zarówno jeśli chodzi o estetykę, jak i kolorystykę sprzętu. Wybierając piekarnik do zabudowy retro, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Sprzęt musi być solidny, wykonany z trwałych materiałów, oferować termoobieg czy funkcję samoczyszczenia. Jeśli chodzi o styl, ważne jest dopasowanie koloru i estetyki do typu wnętrza i mebli, by wszystko tworzyło spójną, miłą dla oka całość.

Piekarniki do zabudowy retro znajdziesz w ofercie Lofra.pl.