Skip to content Skip to footer

Jak stosować zawiesie pasowe i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze?

Przedsiębiorstwa lub osoby prywatne, które potrzebują produktu, dzięki któremu będzie możliwe odpowiednie zabezpieczenie przewożonego ładunku, coraz częściej decydują się na zawiesie pasowe. Nie wszyscy jednak mają świadomość jak stosować ten produkt, a także czym dokładnie sugerować się przy wyborze.

W jaki sposób powinno się poprawnie używać zawiesie pasowe?

Warto przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że zawiesia pasowe są produktami przeznaczonymi przede wszystkim do podnoszenia różnego rodzaju elementów nie tylko przy pomocy dźwigów, ale również innych podnośników. Produkty wykorzystywane są również w innych celach. Doskonałym przykładem może być wyciąganie takich ruchomych elementów jak samochody czy drewniane bele.

Należy pamiętać, że szczegółowa instrukcja dotycząca obsługi zawiesi pasowych powinna być wszyta w produkt razem ze specjalną metką specyfikacji. Ponadto każde zawiesie powinno mieć nie tylko przypisany, ale również wydany certyfikat wytrzymałości.

W jaki sposób można zabezpieczyć zawiesie przed ewentualnym uszkodzeniem?

Jest to nie tylko bardzo istotny, ale również często spotykany problem. Trzeba zdawać sobie sprawę, że niewłaściwa eksploatacja może w konsekwencji doprowadzić do przetarcia się pojedynczych włókien zawiesia. Nie tylko osłabi to strukturę produktu, ale może również wyeliminować z dalszej eksploatacji. W celu zapobiegnięcia przecierania zawiesia można stosować specjalne obszywki na uszach.

Warto mieć świadomość, że do dodatkowego zabezpieczenia, które w stanie zdecydowanie wydłużyć czas eksploatacji omawianego zawiesia należy zaliczyć rękawy ochronne. Można stosować je podczas przenoszenia elementów charakteryzujących się chropowatą powierzchnią. Z kolei w przypadku pojemników z ostrymi narzędziami można wykorzystać bez problemu różne ochraniacze kątowe.

Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze zawiesi pasowych?

Należy przede wszystkim odpowiednio dopasować tonaż kupowanych zawiesi pasowych do ciężaru produktu, który planuje się podnosić. Dobór powinien być także dokonywany ze względu na pola eksploatacji. Zawiesie może bowiem służyć nie tylko do podnoszenia, ale również wyciągania.

Kolejnym istotnym aspektem jaki koniecznie trzeba uwzględnić przy wyborze jest bardzo dokładne zapoznanie się z instrukcją produktu przed jego użyciem. Pozwoli to użytkownikowi zapobiec ewentualnym uszkodzeniom, a także wypaczeniom podczas eksploatacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.