Skip to content Skip to footer

Elektryczne wałkownice do ciasta od a do z

Podczas przygotowania różnorodnych potraw bardzo często pojawia się konieczność rozwałkowania ciasta. Można tego dokonać oczywiście ręcznie, ale zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej wałkownicy do ciasta.

Czy warto?

Przy pomocy wałkownicy do ciasta można nie tylko przyśpieszyć i usprawnić pracę w kuchni. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki elektronicznej wałkownicy można przygotować praktycznie wszystkie rodzaje ciast, które charakteryzować będą się wysoką jakością.

Ręczne robione ciasto niestety często się niszczy i nie zawsze wychodzi idealnie. Dzięki wałkownicom można rozwiązać ten problem raz na zawsze. Wysokiej jakości urządzenia od renomowanego producenta mogą pochwalić się dużą trwałości i bezawaryjnością, dzięki czemu bez żadnego większego problemu mogą wytrzymać nawet kilkanaście lat eksploatacji.

Godne uwagi są przede wszystkim wałkownice posiadające stosowne atesty i certyfikaty. Dobra wałkownica do ciasta powinna być również łatwa w utrzymaniu czystości zwłaszcza, jak często się z niej korzysta.

Zalety elektrycznych wałkownic?

Elektryczne wałkownice do ciasta posiadają bardzo wiele dodatkowych funkcjonalności, które znacząco ułatwiają pracę. Przydać może się na przykład wbudowany licznik elektroniczny, dzięki któremu można w każdej chwili sprawdzić liczbę wałkowanych porcji ciasta. W ten prosty sposób można na bieżąco kontrolować ilość przygotowanych placków.

Elektryczna wałkownica do ciasta posiada również specjalne osłony na wałki, dzięki czemu nie ma ryzyka, że przedostaną się do niej niewłaściwe przedmioty. Dzięki prostemu mechanizmowi można także w wygodny sposób regulować grubość ciasta.

Jak działa elektryczna wałkownica?

Mechanizm działania elektronicznych wałkownic wbrew pozorom jest bardzo prosty i intuicyjny. Poszczególne wałki poruszają się oczywiście za pomocą silnika elektrycznego, który zasilany jest bezpośrednio z wtyczki. Same urządzenie zatrzymywane i uruchamiane jest najczęściej za pomocą pedału nożnego.

Osłonki wałków można bardzo szybko zdemontować, dzięki czemu nie ma żadnego większego problemu przy czyszczeniu sprzętu. Sporą zaletą elektrycznych wałkownic jest to, że nie nagrzewają one ciasta nawet przy dłuższej pracy.

Wałkownica do ciasta znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.