Skip to content Skip to footer

Jak umeblować sypialnię?

Sypialnie w naszych mieszkaniach to bardzo trudny teren do wyposażenia. Z jednej strony chcieli byśmy by były eleganckie i przytulne. Z drugiej jednak strony mamy świadomość, że często pełnią również role garderoby. Jak połączyć te dwie funkcje?

Niestety często nie łóżko jest najważniejszym meblem w naszych sypialniach, ale duża szafa, która jest ukryta przed oczami gości właśnie w sypialni. Jaka powinna być szafa w sypialni, by udało się w niej ukryć jak najwięcej rzeczy?

Dopasowany rozmiar

Szafy w naszych sypialniach muszą być przede wszystkim idealnie dopasowane. Najważniejsze by wykorzystywały każdy centymetr sypialni. Idealnie sprawdza się szafa zrobiona na wymiar. W takiej szafie samodzielnie możemy zdecydować jakie akcesoria meblowe w Poznaniu są dla nas niezbędne. Wolimy wysuwane kosze, czy raczej drążki na wieszaki? Lepsze są półki, czy szuflady? Planując szafę na wymiar mamy szanse samodzielnie zdecydować, jakie rozwiązania będą dla nas najlepsze. Każdy z nas ma inne potrzeby i każdy z nas samodzielnie musi zdecydować, co jest najważniejsze. Jakie rozwiązania są najkorzystniejsze.

Drzwi suwane, czy otwierane

Wszystko zależy od wielkości sypialni. Mając niewielką, wąska sypialnie nie możemy zdecydować się na drzwi otwierane, gdyż będą one zajmowały za dużo miejsca. Drzwi suwane są korzystniejszym rozwiązaniem. Nie zajmują miejsca.

Lustro na drzwiach

Mając niewielką przestrzeń oraz wielkie potrzeby musimy oszukiwać zmysły. Lustro na szafie optycznie powiększy wnętrze i sypialnia dzięki temu zrobi się bardziej przestronna. Dodatkowo zaoszczędzimy miejsce na ścianie, na której musielibyśmy umieścić lustro.

Zaczarowane światło

Dobre oświetlenie pomieszczenie potrafi zdziałać cuda. Sypialnia potrzebuje kilku źródeł światła, by była szansa uzyskać różne efekty. Światło boczne jest nastrojowe i subtelne. Światło górne musi być jasne i dobrze oświetlać pokój. Kinkiety, czy lampki również dają oświetlenie nastrojowe, ale jednocześnie mogą służyć do oświetlenia miejsca do czytania.

Aranżacja sypialni nie jest łatwa. Sypialnia ma być pomieszczeniem, które zachęca do odpoczynku i relaksu, a jednocześnie jest miejscem, w który musi zmieścić się pojemna szafa. Akcesoria meblowe w Poznaniu zastosowane w szafie muszą być bardzo dobrze przemyślane. Często szafa w sypialni jest jedyną dużą szafą w mieszkaniu i musi pomieścić ciuchy wszystkich domowników. Dobre rozplanowanie szafy daje szansę, że to się uda. Duża szafa w sypialni to szansa na to, że reszta mieszkania nie będzie musiała być wyposażona w szafy.