Skip to content Skip to footer

Jak szybko sprzątać

Kiedy zbliżają się święta lub robimy jakąś rodzinną uroczystość, która ma się odbyć w naszym domu, zawsze wtedy powraca temat dokładnego posprzątania naszego lokum. Jak wiadomo na co dzień, sprzątanie domu jest dość powierzchowne. Zazwyczaj dwa razy do roku wykonujemy sprzątanie, który można by nazwać gruntownym. Sprzątanie to często zajmuje nam 1 lub 2 dni. Jest to mnóstwo czasu, dlatego warto jest zrobić wszystko, aby chociaż część tego czasu zaoszczędzić. Innymi słowy znaleźć sposoby, na sprzątanie skuteczniejsze oraz szybsze.

Jak sprawić aby sprzątanie było krótsze?

Obecnie na rynku związanym ze sprzątaniem, możemy znaleźć mnóstwo rzeczy, o których nasi rodzice mogli pomarzyć, a które obecnie mają za zadanie ułatwić nam sprzątanie lub częściowo nas w nim wyręczyć. Jeśli oczywiście nas na to stać, możemy wprowadzić automatyzację sprzątania w naszym domu. Dokonać tego możemy za pomocą zakupu automatycznego mopa lub automatycznego odkurzacza do podłóg. Maszyny takie są na rynku polskim od kilku lat. Obecne wersje tych urządzeń spisują się naprawdę bardzo dobrze. Jesteśmy w stanie zaprogramować częstotliwość sprzątania, jak również miejsca, w których powinny sprzątać oraz miejsca, w których powinny zdecydowanie częściej sprzątać. Najczęściej wyposażone są w automatyczny system mapowania pomieszczeń, a do tego posiadają bardzo często automatyczny system dokujący. Wszystko to sprawia że ich obsługa jest zredukowana do minimum. Nie oznacza to oczywiście, że my sami nie będziemy już musieli sprzątać. Maszyna taka nie wszędzie wjedzie i nie wszystko posprząta tak dokładnie jak człowiek.

Wózki do sprzątania

Kiedy już będziemy musieli posprzątać samodzielnie warto wyposażyć się w wózek do sprzątania firmy https://mopy-ceg.pl/. Mając taki wózek zawsze będziemy mieć pod ręką zestaw do sprzątania, mopy, wodę oraz chemię gospodarczą. Nie musimy w takiej sytuacji, za każdym razem kiedy znajdziemy jakieś wyjątkowo silne zabrudzenie, biegać do łazienki i wyszukiwać odpowiedniej ściereczki oraz odpowiedniej chemii do usunięcia. Zestawy do sprzątania jakie skompletujemy na naszym wózku do sprzątania, będą to wszystko zawierały. Wszystko mamy wówczas pod ręką. Mopy, ściereczki, ściągaczki do szyb, przedłużki spryskiwacze itp. Wszystko to włącznie z chemią gospodarczą możemy umieścić na wózku. Z drugiej strony akcesoria takie również powinny być wielofunkcyjne oraz porządnej jakości. Dla przykładu jeżeli chcemy umyć okna, to najlepiej od razu zaopatrzyć się w myjkę teleskopową, tak aby można było z poziomu roboczego sięgnąć w każdy rejon okna.