Skip to content Skip to footer

Co z tymi palarniami?

O tym, że palenie zabija, wiedzą nawet dzieci, ale i tak papierosy oraz wyroby tytoniowe cieszą się ogromną popularnością. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez tego nałogu. Budzą się nawet w środku nocy, gdyż wybudza ich potrzeba zapalenia papieroska. Z kolei po otwarciu oczu na rano, pierwsze co robią, to szukają zapalniczki. Jak więc mieliby odnaleźć się w nowych przepisach prawa palacze na terenie zakładu, gdzie obowiązuje całkowity zakaz palenia?

Pomieszczenia do palenia a punkt widzenia pracodawcy

Nie trzeba chyba nikomu mówić o tym, że palenie tytoniu przed zakładem pracy wpływa negatywnie na reprezentacyjny wizerunek firmy. W związku z tym wielu pracodawców decyduje się na wyznaczenie pomieszczeń do palenia, chociaż nie mają już takiego obowiązku. Wielu z nich sięga po gotowe rozwiązania w postaci kabin dla palaczy. Dzięki temu łatwiej utrzymać czystość i higienę na terenie obiektu. Pozwala to uniknąć nieprzyjemnego zapachu i porozrzucanych wszędzie niedopałków. Pracodawcy dobrze zdają sobie sprawę z tego, że nawet całkowity zakaz palenia w firmie nie spowoduje, że nałogowcy ustosunkują się do przepisów. Nie unikną więc sytuacji palenia papierosów w ukryciu, co niestety przyczynia się do zwiększenia ryzyka wybuchu pożaru. Rzucony w pośpiechu niedopałek, który jeszcze się tli, może doprowadzić do znacznie bardziej problematycznych konsekwencji.

Gdy pracodawca zdecyduje się na wyznaczenie pomieszczenia do palenia

Okazuje się, że nie ma konieczności wyznaczania pomieszczenia do palenia w budynku. Można postawić na kompleksowe rozwiązanie i kupić gotowy do użycia produkt firmy https://www.tejbrant.pl/pl/produkty/palarnie/. Chodzi tutaj o specjalne palarnie, które zapewniają oczyszczanie powietrza wewnątrz pomieszczenia i filtrowanie go. Co więcej, takie kabiny dla palaczy mają elegancki wygląd, dzięki czemu nie szpecą. Wykonane ze szklanych paneli pozwolą mieć pracowników na oku. Można je bezproblemowo dostosować do różnych wnętrz i świetnie sprawdzą się także tam, gdzie jest spore natężenie ruchu. Montaż takiej kabiny trwa kilka godzin. Charakteryzują się one mobilnością, co oznacza, że można dowolnie zmieniać ich położenie, w zależności od aktualnych potrzeb. Takie palarnie są już wyposażone we wszystko, co jest niezbędne palaczowi. Jest więc sufitowe oczyszczanie powietrza, jak i oświetlenie.
Czy rzeczywiście warto w nie zainwestować? Zaletą gotowych do użytku kabin dla palaczy jest to, że chronią one otoczenie przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego. Nikt przecież nie chce być biernym palaczem prawda? Szklane pomieszczenia do palenia skutecznie oczyszczają powietrze, szybko się je montuje i są objęte dożywotnią gwarancją.