Skip to content Skip to footer

Alkomaty do zadań specjalnych

Wiele alkomatów jest niedokładnych i pozwala mniej więcej określić ilość alkoholu w wydychanym powietrzu informując za pośrednictwem diod, o tym, czy dana osoba znajduje się pod jego wpływem. Najlepsze są urządzenia z sensorem elektrochemicznym. Alkomat C2H5OH to niezwykle czułe urządzenie, a na rynku mamy wiele modeli do wyboru. Na które warto się zdecydować?

Alkomat Alcovisor C2H5OH świetny do użytku prywatnego i służbowego

Inspektorzy BHP często przeprowadzają kontrole trzeźwości w zakładach pracy. Do tego celu potrzebują niezwykle czułych urządzeń, które pozwalają na zapis wielu wyników. W tym wypadku kilkaset to za mało, jeśli kontrola obejmuje większy zakład. Stąd alkomat Alcovisor C2H5OH, który pozwala na zapisanie 2000 wyników sprawdzi się doskonale. Dodatkowo współpraca z bezprzewodową drukarką pozwala wydrukować pomiar potrzebny do sporządzenia protokołu.

Alkomat Alcotector – wygodny sposób na weryfikacje trzeźwości

Inny alkomat c2h5oh to Alcotector. Jest tak samo precyzyjny, jak Alkovisor. Pomiar wykonywany jest z dokładnością do 3 miejsc po przecinku. Pozwala na większy niż w w przypadku Alkovisor zakres pomiaru, od 0,000 do 3,000 mg/l. Taki alkomat będzie doskonałym uzupełnieniem wyposażenia nie tylko w zakładzie pracy ale również do użytku domowego czy jako wyposażenie samochodu. Dzięki temu nigdy nie zdarzy się sytuacja, że pojedzie się na „podwójnym gazie” będąc przekonanym, że promile po imprezie już dawno zostały zmetabolizowane w organizmie. To również wygodniejszy i dokładniejszy sposób niż kalendarzyki z tabelami informującymi ile godzin trzeba odczekać po wypiciu określonego alkoholu. Są one niedokładne chociażby dlatego, że alkohole podobnego rodzaju mogą mieć różne stężenie, a to w jakim tempie metabolizowany jest alkohol zależne jest od płci i wagi, zatem jest to kwestia dość złożona. Stąd lepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w profesjonalny alkomat, który pozwoli dokonać bardzo dokładnego pomiaru.

Bardzo dokładne pomiary alkomatem elektrochemicznym to najlepsze rozwiązanie również w przypadku osób nieprzytomnych, a także odmawiających dokonania pomiaru. Wystarczy 5 sekund by uzyskać dokładny wynik pokazujący stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatem to również doskonały wybór dla firm ochroniarskich i służb mundurowych, np. na imprezy masowe.