Skip to content Skip to footer

Granitor, czyli sposób na uliczny biznes

Granitor to niezwykle proste urządzenie, które po raz pierwszy wykorzystano na Sycyli. Tworzono tam za jego pomocą mrożone napoje, które orzeźwiały miejscową ludność. Popularność granitora sukcesywnie się zwiększała, a tworzony w nim napój granita produkowany z syropów owocowych z wykorzystaniem wody podbijał podniebienia kolejnych narodów.

Granitor, czyli maszyna do sorbetów i innych słodkości

Granitor jest urządzeniem, dzięki któremu można tworzyć nie tylko mrożone napoje owocowe. Stosuje się go również do tworzenia mrożonych kaw, herbat, jogurtów, sorbetów oraz wielu innych przepysznych napojów. Można zatem powiedzieć, że granitor to swego rodzaju wielofunkcyjna maszyna do sorbetów. Jak zbudowany jest granitor? Okazuje się, że granitory posiadają wygląd przypominający duży ekspres do kawy. Składają się one z jednego, dwóch lub trzech zbiorników, do których należy nalewać bazowe napoje. Większość zbiorników posiada pojemność około 10-12 litrów. Z kolei pod zbiornikiem zlokalizowana jest część chłodząca zawierająca dozownik i tackę, na której kładzie się plastikowy kubek. Granitory zasilane są prądem 230V/1/50Hz. Chłodzona jest ona dzięki powietrzu. Granitor można kupić za 7-10 tysięcy złotych.

Gdzie kupić koncentraty do granitora?

Koncentraty do granitorów mają w swojej ofercie producenci tych urządzeń. Dzięki temu przygotowywanie napojów jest niezwykle proste i nie powinno sprawiać problemów nikomu. Koncentraty miesza się z wodą, a później wlewa się to do maszyny.

Jak należy wykorzystywać granitory?

Granitory można wykorzystywać na wiele sposobów – sprawdzają się w pubach, dyskotekach, restauracjach. Wiele osób z powodzeniem stosuje także uliczną sprzedaż napojów chłodzących z granitora. Jest to urządzenie, które bardzo łatwo się uruchamia. Jego demontaż również jest bezproblemowy. Jedyna rzecz, jaką należy zrobić, to podłączyć go do prądu oraz znaleźć najbardziej optymalne miejsce, w którym możliwa będzie sprzedaż napojów chłodzących oraz sorbetów. Budowa granitorów charakteryzuje się tym, że sprzyja zachowaniu higieny. Można je myć i czyścić tak naprawdę w każdych warunkach. Z tego powodu bardzo często granitory wykorzystywane są w krajach śródziemnomorskich w sprzedaży obwoźnej.