Skip to content Skip to footer

Gdzie kupować bezpieczne zawiesia pasowe?

Niezastąpione w przewozie i zabezpieczaniu różnych ładunków – pasowe zawiesia poliestrowe są powszechnie stosowane w wielu firmach zajmujących się produkcją i transportem mienia. Gdzie można zakupić zawiesia wyróżniające się najwyższym stopniem bezpieczeństwa?

Uwaga na niebezpieczne zawiesia!

Dobrej jakości zawiesia pasowe mogą zapewnić skuteczną ochronę dla ładunku oraz dla osób, które zajmują się jego zamocowaniem i relokacją. Mogą one wytrzymać udźwig wynoszący nawet do 10 ton, a dzięki wysokiemu współczynnikowi bezpieczeństwa 7:1 w skrajnych przypadkach wytrzymują nawet 7-krotnie wyższe obciążenie.

Niestety, nie wszystkie zawiesia dostępne w sprzedaży wyróżniają się optymalnymi parametrami. Właśnie dlatego przed zakupem należy zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję zawiesia i na jego sprzedawcę – sprawdzony dostawca to pewność bezpieczeństwa!

Bezpieczeństwo zawiesi pasowych

Poliestrowe zawiesia o konstrukcji pasowej muszą spełniać odpowiednie wymagania. Podlegają one tak zwanej Dyrektywie Maszynowej ustanowionej przez Unię Europejską. Norma dla zawiesi pasowych to PN-EN 1492-1+A1:2008 Zawiesia tekstylne – Bezpieczeństwo – Część 1: Zawiesia pasowe płaskie tkane z włókien syntetycznych, ogólnego przeznaczenia.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na konstrukcję zawiesia. Powinno być ono wykonane z solidnego materiału z przeszyciami, wyposażone w metki z oznakowaniem podstawowych parametrów jak DOR – dopuszczalne obciążenie robocze, materiał, klasa osprzętu, długość, nazwa producenta, kod.

Dostawca zawiesia powinien również wystawić jego Świadectwo Jakości. Powinno ono zawierać informacje jak:
– dane o producencie lub jego przedstawicielu
– informacje o zawiesiu
– akty prawne i normy

Wybierz sprawdzonego sprzedawcę

Aby zakupić najwyższej jakości zawiesia pasowe, najlepiej zdecydować się na sprawdzonego sprzedającego. Zawiesie pasowe można kupić bezpośrednio u producenta lub w sklepach zajmujących się sprzedażą systemów mocowania ładunku.

Warto pamiętać o tym, że o jakości zawiesia świadczy również jego cena, dlatego wtedy, gdy będzie ona znacznie niższa niż w przypadku innych produktów, może to oznaczać, że jest ono wykonane z niskiej klasy materiałów i nie spełnia odpowiednich norm.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.