Skip to content Skip to footer

Fotowoltaika dla firmy

Fotowoltaika staje się coraz popularniejszym źródłem energii. Coraz więcej gospodarstw domowych wybiera panele, które z powodzeniem mogą wytwarzać prąd niezbędny do zasilenia wszystkich domowych urządzeń elektrycznych. W ostatnim czasie wyraźnie wzrasta zainteresowanie OZE w kontekście firmy. Fotowoltaika firma plus słońce to realne korzyści dla budżetu i doskonałe rozwiązania w trosce o środowisko. Jakie więc zalety niesie ze sobą fotowoltaika dla firm?

Darmowa energia ze słońca

Instalacja fotowoltaiczna produkuje darmową energię ze słońca. Im większa instalacja, tym większe korzyści dla przedsiębiorstwa. Dobrze dobrana fotowoltaika dla firm to nawet 60 procent taniej za 1 MWh. Ponadto nadwyżki można odsprzedać do zakładu energetycznego lub wykorzystać na własne potrzeby wtedy, kiedy dni słonecznych jest mniej.

Fotowoltaika biznes to niezależność energetyczna

Inwestycja w niezależność to doskonałe rozwiązanie zarówno dla małych jak i dużych firm. Szczególnie podczas ostatnich uregulowań prawnych o zasadach magazynowania energii, wybór paneli niesie ze sobą same korzyści. Należy dodać, że często podczas przeciążeń sieci, zakłady energetyczne nakładają na firmy limity w zakresie poboru energii. W przypadku, kiedy w zakładzie zamontowana jest fotowoltaika firma nie musi przejmować się ograniczeniami.

Fotowoltaika biznes to ekologia

Prąd ze słońca to jedno z Odnawialnych Źródeł Energii. Podczas produkcji nie wytwarza się CO2, wiec korzyści dla firmy są podwójne, gdyż odpowiedni wizerunek to najlepsza reklama.

Fotowoltaika a nowelizacja ustawy OZE

Do niedawna korzyści z OZE określające zasady produkowania i magazynowania energii dotyczyły tylko gospodarstw domowych. Nowelizacja ustawy rozszerzyła działalność na przedsiębiorstwa, które produkują energię na własne potrzeby. Dzięki temu nadwyżka, po podpisaniu stosownej umowy z odbiorcą, może być wykorzystana w terminie późniejszym. Takie rozwiązanie to znacznie szybszy zwrot inwestycji i mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej. System rozliczenia został uproszczony do minimum, bez konieczności gromadzenia faktur i rachunków.

Fotowoltaika dla firm to korzyści nie tylko dla przedsiębiorstwa, ale również dla środowiska. Coraz większa świadomość społeczeństwa sprawia, że liczba instalacji fotowoltaicznych stale rośnie.