Skip to content Skip to footer

Najważniejsze informacje na temat kliniki in vitro Katowice

In vitro to bardzo medialny temat i niestety krąży tu naprawdę wiele legend i zupełnie nieprawidłowych informacji. Jak dokładniej się one przedstawiają? O co chodzi z tym in vitro Katowice? Co to w ogóle jest?

Czym jest in vitro Częstochowa?

In vitro to zapłodnienie pozaustrojowe. Chodzi tutaj o to, że z jajników kobiety pobierana jest komórka jajowa, zaś ze spermy mężczyzny pobierany jest plemnik, są one łączone poza organizmem kobiety i następnie wprowadzane do macicy.

Istnieje wiele różnych odmian zapłodnienia in vitro. Różnią się one tym, jak selekcjonowany jest plemnik, ile komórek jest zapłodnionych itp.

Czy in vitro jest jedyną metodą leczenia bezpłodności?

Oczywiście, że nie. Istnieje także wiele innych. Na początku trzeba się zgłosić do lekarza, który oceni, czy w ogóle rzeczywiście mamy do czynienia z kwestią niepłodności. Następnie oceniana jest jej przyczyna.

Czasem już na tym etapie widać, że może wystarczyć np. w miarę prosty zabieg usunięcia przegrody w macicy albo też usunięcia jakiejś przeszkody u mężczyzny, aby udało się przywrócić płodność.

Czasem także powodem jest brak właściwej owulacji, nieodpowiednia spermatogeneza – wówczas stosuje się leczenie przyczynowe. Już nie mówiąc o tym, że czasem kwestie są czysto psychiczne.

Generalnie różnych rodzajów niepłodności jest naprawdę wiele. Trzeba się przede wszystkim przebadać.

Gdzie można zdobyć więcej informacji o in vitro?

Idealnym miejscem jest tutaj klinika in vitro Katowice. Tutaj lekarze odpowiedzą na wszelkie nasze pytania, pomogą także w całej diagnostyce niepłodności oraz wyborze optymalnej metody jej leczenia.

Gdzie można wykonać in vitro Katowice?

Tu ponownie – dobrym miejscem jest klinika in vitro Katowice albo gabinety leczenia niepłodności in vitro Częstochowa. Warto poradzić się ginekologa, on na pewno poda sprawdzony kontakt i adres. Co ważne, naprawdę nie można korzystać z niezarejestrowanych i nielegalnych klinik in vitro – to może zaszkodzić zdrowiu i życiu!

Na koniec trzeba tylko podkreślić, jedną ważną sprawę, a mianowicie fakt, że niestety in vitro nie zawsze nadaje się do leczenia i nie jest złotą metodą, która zawsze wychodzi i się udaje. Czasem także po jednej ze stron bezpłodność jest naprawdę trwała i jedyne, co można zrobić to skorzystać z komórki jajowej albo plemników dawcy.