Palety drewniane na hali produkcyjnej w magazynie nie tylko często nie spełniają swojej podstawowej roli, ale również przyczyniają się do powstania zbędnego bałaganu. To także źródło drzazg i gwoździ, które przez brak ostrożności pracowników mogą doprowadzić do ich zranienia. Dlatego też w takich miejscach coraz częściej stosuje się pojemniki z tworzywa sztucznego, które dość szybko wypierają z użycia swoje drewniane odpowiedniki.
Dlaczego warto stawiać na palety i skrzynki z tworzyw sztucznych?
Palety i Pojemniki z tworzywa sztucznego mają wiele zalet, z tego też względu są coraz częściej wykorzystywane w magazynach i na halach produkcyjnych, dość szybko zastępując przy tym swoich drewnianych odpowiedników. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że tworzywa sztuczne nie generują tylu odpadów co materiały drewniane, a przy tym są zdecydowanie bardziej higieniczne – utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste i nie wymaga nadmiernego wysiłku. Plastikowe palety mogą być często myte i dezynfekowane bez obaw, że w czasie zabiegu zostaną uszkodzone. Na materiałach syntetycznych rzadko rozwija się pleśń. To szczególnie istotne znaczenie ma w przypadku zastosowania pojemników z tworzyw w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym. Skrzynki z tworzywa sztucznego są nie tylko bardziej higieniczne niż te drewniane, ale również znacznie bardziej wytrzymałe. W przypadku drewnianej palety najczęściej po niespełna roku użytkowania nadaje się już wyłącznie do wyrzucenia. W przypadku modeli wykonanych z tworzyw sztucznych ich żywotność może sięgać nawet 10 lat.
Zniszczone palety i skrzynki z tworzyw sztucznych – co można z nimi zrobić?
W przypadku palet ważna jest nie tylko ich użyteczność, ale również możliwość pozbycia się jej bez większych trudności i zaśmiecania środowiska, jeżeli nie będzie już użyteczna. Palety i skrzynki z tworzywa sztucznego, gdy są uszkodzone i nie nadają się do dalszego użytku poddawane są w 100% recyklingowi, przez co są pożyteczne w dalszym ciągu, nie stając się tym samym kolejnym odpadem zatruwającym środowisko naturalne.