Skip to content Skip to footer

Akcesoria sportowe

W trakcie uprawiania sportów można mieć do czynienia z róznymi dyscyplinami. Jedne z nich są dośc spokojne, inne bardzo pobudzające. Przy niektóych liczy się szybkość, przy innych siła, ale są i takie, w których łączy się obie te cechy.

Ponadto są dyscypline, które można trenować bez dodatkowe sprzętu sportowego, ale są i takie, przy których sprzęt jest niezbędny. Niektóre przykłady w tym zakresie są bardzo banalne. Przykładowo trudno by było ćwiczyć koszykówkę nie posiadając piłki. Albo skakać o tyczce nie posiadając tyczki.

Bywają jednak przypadki, w któych osprzetowanie jest dużo ważniejsze, a właściwie wręcz konieczne. Nurkując na kolejne głębokości sprzęt nurkowy jest zdecydowanie niezbędny. Skacząc z samolotu – to juz sport ekstremalny – musi się posiadać spadochron. I oczywiście3 potrafić go użyć w odpowiedni sposób i we własciwym momencie.

Ale są też i takie dyscypliny, gdzie niby potrzeba dodatkowych akcesoriów, ale można je zastąpić czym innym. W np. biegu przez płotki niby potrzebne są tytułowe płotki. Ale można skakać przez cokolwiek i efekt jest podobny.