Skip to content Skip to footer

Skup palladu

Metale szlachetne od zawsze były postrzegane jako pewna i bezpieczna lokata kapitału. Chociaż lokowanie pieniędzy w metalach szlachetnych nie daje tak wysokiej stopy zwrotu, jak inwestowanie w akcje czy nieruchomości, chętnych do tego nie brakuje.

Dlaczego warto inwestować w kruszce?

Jedną z najważniejszych zalet inwestowania w metale szlachetne jest stosunkowo niski próg wejścia. Monety wykonane ze srebra, złota czy palladu można zakupić już w cenie kilkudziesięciu, lub kilkuset złotych za sztukę. Tak niska cena umożliwia inwestowanie niemal każdemu. Mało tego, zdarzają się sytuacje, że zakup monety wykonanej z kruszcu pozwala na szybki i bardzo dobry zarobek. Jeśli jakaś moneta zaraz po emisji stała się pożądana, jej cena mogła wzrosnąć nawet kilkukrotnie w ciągu dwóch lub trzech dni.

Skup palladu i innych metali szlachetnych

Pallad jest jednym z najcenniejszych kruszców. Jego cena jest porównywalna z ceną złota. Wysoka cena palladu związana jest z faktem, iż jest to metal szlachetny, który rzadko występuje na naszej planecie. Skupy palladu oferują różne ceny, w zależności od stopnia zanieczyszczenia przedmiotu, który sprzedajemy oraz od tego, co to za przedmiot. Monety bulionowe czy kolekcjonerskie osiągają w skupach zdecydowanie wyższe ceny, niż przedmioty nieznanego pochodzenia, które traktowane są jako złom.

Od czego jeszcze zależy cena skupu palladu?

Cena skupu palladu zależy przede wszystkim od ceny tegoż metalu na światowych rynkach. Im jest ona wyższa, tym wyższą cenę można dostać w skupie. Różnicę pomiędzy ceną rynkową a ceną w skupie wynosi najczęściej od kilku do kilkunastu procent. Ważnym czynnikiem wpływającym na cenę kruszcu uzyskaną w skupie palladu jest też ilość, jaką chcemy sprzedać. Im więcej sprzedamy, tym chętniej skup palladu może nam podnieść cenę.

Metale szlachetne są jednym z popularniejszych sposobów inwestowania na przyszłość. Inwestycje w pallad, złoto, srebro czy platynę są traktowane najczęściej jako inwestycje długofalowe. Dzieje się tak ze względu na wahania cen kruszców na światowych rynkach, które mogą się od czasu do czasu pojawiać. Patrząc długofalowo, kruszce zazwyczaj zyskują na wartości więcej, niż oferują nam lokaty czy obligacje.