Skip to content Skip to footer

Jak wybrać program do faktur?

Należy mieć świadomość, że program do fakturowania jest jednym z podstawowych narzędzi, które będą ułatwiały przedsiębiorcy prowadzenie działalności gospodarczej. Czym powinno cechować się omawiane rozwiązanie?

Wygodny interfejs

Rekomendowane jest, by program dysponował bardzo wygodnym interfejsem. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem przed podjęciem decyzji o zakupie będzie przetestowanie oprogramowania. Właściciel firmy powinien upewnić się, czy jego obsługa jest intuicyjna i łatwa.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dla bardzo dużej liczby początkujących przedsiębiorców specyfika tworzenia faktur może być dezorientująca. Należy zatem zadbać o to, by program służący do wystawiania tego typu dokumentów był bardzo prosty w obsłudze.

Czym jeszcze powinien się wyróżniać program do fakturowania?

Zalecane jest, by system miał możliwość automatycznego pobierania danych poszczególnych kontrahentów z bazy GUS. Warto wiedzieć, że dzięki wspomnianej funkcji wystarczy, że przedsiębiorca wpisze numer NIP, a program automatycznie zaciągnie pozostałe istotne dane do wystawienia faktury.

Oprogramowanie powinno także umożliwiać właścicielowi firmy korzystanie z różnego typu faktur. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki wspomnianej funkcji możliwe będzie wystawianie zarówno faktur zwykłych, jak i końcowych lub zaliczkowych.

Czy program do fakturowania powinien posiadać dodatkowe funkcje?

Godny uwagi jest fakt, że systemy znajdujące się w ofercie najbardziej renomowanych firm pozwalają wystawiać faktury w 8 szablonach, a także kilku wersjach językowych. Nie wszyscy mają świadomość, że na rynku dostępne są rozwiązania umożliwiające fiskalizację sprzedaży online. W najprostszym możliwym ujęciu dzięki tej funkcjo można wystawiać paragony fiskalne online.

Zalecane jest również, by oprogramowanie gwarantowało wygodne zarządzanie sprzedażą z CRM. Warto zaopatrzyć się w program, który będzie pozwalał na wygodne zarządzanie zadaniami, terminami i kontaktami. Rekomendowane jest również, by system można było zintegrować z platformą sprzedaży internetowej, bankowością online. Nie należy przed podjęciem ostatecznej decyzji brać pod uwagę ceny. Zdecydowanie lepszą opcją jest stosunek ceny do jakości.

Artykuł powstał woparciu o materiały znalezione na afaktury.pl.