Zabiegi estetyczne są coraz chętniej wybierane, także ze względu na to, że stają się coraz bardziej bezpieczne. Poszukuje się obecnie rozwiązań jak najmniej inwazyjnych, które zapewniają trwały efekt i zadowolenie z osiągniętego rezultatu. Jednak czy wszystkie metody, które są dzisiaj dostępne, są bezpieczne, jeśli chodzi o powiększenie pośladków?
Jak powiększyć pupę – dostępne metody
W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę lipotransfer, czyli zabieg, w którym wykorzystuje się liposukcję, by przetransportować tłuszcz z brzucha lub z talii w miejsce pośladków. Zabieg te nie jest inwazyjny i daje dobry efekt w postaci indywidualnie wymodelowanej pupy, która pozostaje elastyczna i miękka w dotyku.
Można również zdecydować się na metodę prof. Serveda. Zabieg ten również nie jest inwazyjny, a polega na umieszczeniu pod skórą pośladków specjalnych nici. Dzięki nim można w łatwy sposób wymodelować tkankę podskórną i skórę mocując ją w odpowiednim położeniu. Szwy są wchłaniane przez organizm, więc efekt jest długotrwały.
Ostatnim zabiegiem, który warto wziąć pod uwagę, jeśli jesteśmy zainteresowani tym, jak powiększyć pupę, jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pod skórę. W tym celu stosuje się preparat Hyacorp Body Contouring, będący żelem kwasu hialuronowego. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, gdyż żel jest oparty na technologii NASHA, która jest opatentowana.
Powiększanie pośladków – jakie są przeciwwskazania?
Pomimo tego, że powiększanie pośladków nie jest niebezpieczne, są osoby, które nie mogą skorzystać z takiego zabiegu. Należą do nich cukrzycy, ludzie z chorobami serca, układu krążenia, a także te, u których występuje zaburzenie krzepnięcia krwi.
Powiększenie pośladków – jakie są wymagania do zabiegu?
Osoba, która chce zlecić powiększenie pośladków musi cieszyć się ogólnym dobrym stanem zdrowia, czyli nie mieć żadnych infekcji skórnych, czy stanów zapalnych. Ponadto musi spełnić określone wymagania, czyli przed zabiegiem być na czczo przez co najmniej sześć godzin. Jeśli pali papierosy, powinna ograniczyć tę czynność na co najmniej cztery tygodnie przed zabiegiem.
Ważne jest również to, by na co najmniej dwa tygodnie przed powiększaniem pośladków nie przyjmować leków, które spowalniają krzepnięcie krwi, czyli mające w swoim składzie kwas acetylosalicylowy. Natomiast na kilka dni przed zabiegiem trzeba wykonać serię badań i przedstawić wyniki do analizy lekarzowi. Badania te dotyczą: grupy krwi, morfologii, układu krzepnięcia krwi, OB, glikemii, jonogramu, antygenu Hbs, HCV, HIV, a także EKG, jeśli mamy powyżej 45 lat.