Skip to content Skip to footer

Tania paczka kurierska

Kiedyś nadawanie paczek kurierskich było dużo trudniejszą i droższą sprawą, dlatego niewiele klientów indywidualnych decydowało się na to rozwiązanie. Zazwyczaj funkcjonowały paczki nadawane na poczcie, które wysyłane były jako list polecony lub ekonomiczny. Było to czasochłonne zajęcia dla osoby nadającej paczkę, ponieważ niestety, trzeba było odstać w kolejce swoje, a także dla adresata, który mógł czekać na taką paczkę nawet do 14 dni roboczych. Teraz istnieją dużo łatwiejsze rozwiązania, paczki kurierskie można nadawać internetowo, kurier przyjeżdża do naszego domu, a sama usługa nie kosztuje dużo.

Jak wybrać najtańszą przesyłkę paczki kurierem?

W dobie gdzie internet dostępny jest dla każdego, wysłanie najtańszej paczki kurierem nie jest problemem. Mamy dostęp do wariantu gdzie najtańsze paczki kurierskie wybierane są przez brokerów kurierskich, jednocześnie nadal istnieje możliwość nadania paczki samodzielnie, bez żadnej pomocy. Musimy liczyć się tylko z tym, że będziemy musieli sami poszukać kuriera w korzystnej dla nas cenie, a to kosztuje nie tylko pieniądze, ale również czas.

Jak nadać paczkę gdy zdecydujemy się na samodzielne jej wysłanie?

Gdy już wybierzemy firmę, która najtaniej wyśle nam paczkę, najczęściej na stronie operatora znajdziemy zakładkę: kurier nadanie paczki, wybieramy tę opcję. Następnie przechodzimy do danych szczegółowych na temat paczki, czyli waga, rozmiar oraz usługi dodatkowe. Od razu powinniśmy dostać wycenę przesyłki, dzięki temu możemy ocenić czy jest to dla nas najtańsza paczka. Jeżeli decydujemy się na tę firmę, podajemy dane nadawcy i odbiorcy, przelewamy pieniądze, a w zamian dostajemy list przewozowy, który dołączamy do wysyłanej paczki.

Kurier nadanie paczki przez platformę wysyłek

Korzystanie z usług platformy powala nam na wybór firmy oferującej najtańszą wysyłkę. Na stronie podajemy wagę i wymiary paczki, którą chcemy wysłać, a serwis sam pokazuje nam wycenę firm, z którymi współpracuje, dzięki temu w kilka minut mamy zebrane oferty od kilku głównych przewoźników. Nie marnujemy czasu na zbędne szukanie ofert, a najtańsza paczka zostaje wybrana szybko i sprawnie. Pozostała część procedury jest taka sama jak w przypadku zamawiania kuriera przez internet u wybranej przez nas uprzednio firmy, z tą różnicą, że platforma zaoszczędza nasz czas i pieniądze, zbierając potrzebne nam dane w dosłownie kilka minut.