Skip to content Skip to footer

Czym jest lipoliza laserowa?

Lipoliza laserowa, znana także jako liposukcja laserowa, to zabieg, którego celem jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu przy użyciu wiązki lasera. Zabieg ten jest innowacyjną metodą kształtowania sylwetki, która wykorzystuje najnowszą technologię. Na czym polega lipoliza laserowa? I czy taki zabieg jest bezpieczny?

Czy Liposukcja laserowa i lipoliza laserowa oznacza to samo?

Lipoliza laserowa często jest nazywana przez lekarzy i pacjentów liposukcją laserową. Oba te terminy odnoszą się do tego samego zagadnienia. Zabieg lipolizy laserowej polega na wprowadzeniu w głąb tkanki tłuszczonej kaniuli z włóknem laserowym. Taki laser jest technologią działającą selektywnie, co oznacza, że oddziałuje wyłącznie na konkretne tkanki.

Włókna laserowe rozbijają i upłynniają tkankę tłuszczową, nie wyrządzając jednocześnie żadnych szkód innym tkankom podskórnym, naczyniom czy nerwom. Upłynniona tkanka tłuszczowa może zostać usunięta przez organizm samoistnie albo zostać odessana za pomocą specjalnej strzykawki. Taka czynność do złudzenia przypomina działanie klasycznej liposukcji, dlatego też nazwa ta jest obecnie stosowana wymiennie z nazwą 'lipoliza’.

W jaki sposób przeprowadza się zabieg lipolizy laserowej i czy jest on bezpieczny dla pacjenta?

Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą lipolizy laserowej jest czynnością całkowicie bezpieczną. Przed przystąpieniem do zabiegu, pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu nie odczuwa żadnego bólu ani dyskomfortu podczas wykonywania zabiegu. Ze względu na małą inwazyjność takiego zabiegu, lekarze rzadko decydują się na poddanie pacjenta znieczuleniu ogólnemu.

Podczas zabiegu na ciele pacjenta wykonuje się małe nacięcie na skórze, przez które wprowadza się kaniulę z włóknem laserowym. Efekty liposukcji laserowej zauważalne są natychmiastowo, ale jeszcze przez pewien czas od przeprowadzenia zabiegu, ciało pacjenta ulega drobnym modyfikacjom.

Przez okres około dwóch miesięcy, pacjent powinien nosić specjalną opaskę lub bieliznę uciskową. Oczywiście bezpośrednio po zabiegu obszar, który poddano lipolizie, jest przez pewien czas obrzęknięty. Jest to naturalna reakcja, której objawy mogą utrzymywać się nawet do dwunastu miesięcy. Jeśli po tym czasie obrzęk nie ustępuje, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem wykonującym zabieg.