Skip to content Skip to footer

Zwiększ swoją widoczność w sieci

W ostatnim czasie coraz więcej się słyszy o skutecznych sposobach zwrócenia na siebie uwagi w sieci. Jest bowiem wiele metod, z których chętnie korzystają właściciele firm, by dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Jedną z takich opcjo jest też pozycjonowanie google adwords, które sprawia, że nasza strona zajmuje wyższą pozycję na liście, dzięki czemu jest lepiej widoczna dla potencjalnego interesanta.

Czym jest pozycjonowanie? Co ono daje? Co należy o nim wiedzieć? Poniżej odpowiedź.

1. Czym jest pozycjonowanie adwords?

Wiele osób zgodnie twierdzi, iż pozycjonowanie adwords to sposób, który polega na promocji firmy, dzięki czemu ta wyświetla się w wynikach wyszukiwania na wyższe pozycji (np. na pierwszej stronie). Wielu działaczy jednak bezwzględnie każe rozróżniać te dwa pojęcia, gdyż co innego oznacza samo pozycjonowanie a co innego samo adwords.

2. Co oznacza pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron to „rodzaj reklamy”, którą wykupują właściciele firm, by ich strona wyświetlała się na jednej z pierwszych pozycji po wpisaniu przez użytkownika danej frazy związaną z tą firmą. I tak np. gdy poszukujemy dobrego szamponu, w pierwszej pozycji może nam się wyświetlić strona konkretnego producenta szamponu, które opisuje niezwykłe działania swojego produktu. Bez formy „pozycjonowania” najczęściej nasza strona znajduje się w katalogu na dalszej pozycji, co znacznie wpływa na jej znalezienie przez potencjalnych klientów.

3. Czym jest AdWords?

Google adwords pozycjonowanie określa się z kolei formę reklamy do której należą takie działania jak np.: reklamy banerowe na wybranych portalach, reklamy z ceną i zdjęciami produktów ze sklepu internetowego po uruchomieniu pierwszej stronie Google czyli Zakupy Google lub tak zwane inaczej linki sponsorowane. Co ciekawe, google adwords pozycjonowanie charakteryzuje się naturalnością, dlatego też taka forma reklamy zazwyczaj nie razi serfujących po internecie.

Każda z powyższych form ma za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa na dany produkt lub usługę. Ma ona wydźwięk pozytywny, dlatego też ci, co szukają konkretnych rzeczy bez problemu mogą dzięki tym reklamom znaleźć produkt ich interesujący. Pozycjonowanie google adwords powstało z myślą, by ułatwić użytkownikom serfowanie po internecie (przy okazji stało się ono dobrą reklamą dla właścicieli wielu firm).