Skip to content Skip to footer

Jak znaleźć dobrą agencję SEO

Jeżeli chodzi o pozycjonowanie stron to kluczem do sukcesu jest wybranie rzetelnej agencji SEO, która pomoże nam odpowiednio zoptymalizować stronę firmową i poprawi nasze pozycje w wyszukiwarkach internetowych. Na rynku jest bardzo wiele firm, które oferują pozycjonowanie i optymalizację stron, ale niestety nie wszystkie do swoich zadań podchodzą należycie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak znaleźć rzetelną firmę, dzięki której będziemy mogli promować swoje usługi i towary w Internecie.

Rozliczanie za efekt

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że dobre agencje interaktywne oferują rozliczenie za efekt. W praktyce oznacza to, że zapłacimy tylko wtedy, gdy nasza strona wskoczy do top 10. Dobra agencja SEO powinna nie tylko szybko wbić naszą stronę na wysokie pozycje w wyszukiwarce Google, ale przede wszystkim musi utrzymać słowa kluczowe na stabilnych pozycjach. Jeżeli agencja oferuje pozycjonowanie firmy w abonamencie to warto dokładnie prześledzić umowę. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwość wypowiedzenia umowy.

Fachowe doradztwo

Rzetelna agencja SEO powinna zaoferować nie tylko pozycjonowanie strony firmy, ale również fachowe doradztwo przy wyborze słów kluczowych, które generować będą największy ruch na stronie. W bardzo wielu branżach opłaca się pozycjonować nie tylko na najpopularniejsze frazy, ale również na tzw. „długi ogon”, dzięki któremu można pozyskać wielu wartościowych klientów.

Lokalne pozycjonowanie firmy

Z teoretycznego punktu widzenia można nawiązać współpracę nie tylko z agencją, która ma siedzibę w naszej miejscowości, ale praktycznie z każdą firmą w Polsce (na świecie). W praktyce okazuje się jednak, że firmie w Warszawy zdecydowanie łatwiej będzie wypozycjonować strony na frazy lokalne (np. fryzjer Warszawa, wymiana opon Warszawa itp.). Bardzo wiele agencji ma własne zaplecze, które stworzone zostało właśnie na rynek lokalny. Warto wspomnieć także i o tym, że można znaleźć również rzetelne firmy, które pozycjonują wyłącznie w określonej branży. Można znaleźć na przykład firmę, która pozycjonuje słowa kluczowe związane z nieruchomościami albo medycyną.

Doświadczenie i dobre referencje

Jak łatwo się domyśleć porządną firmę bardzo łatwo odnaleźć także po doświadczeniu i referencjach dotychczasowych klientów. Długa obecność na rynku SEO to zdecydowanie większa pewność, że firma nie ogłosi bankructwa i nie pozostawi nas na pastwę losu. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie sprawdzić pozycjonowanie stron opinie o firmie z której usług zamierzamy skorzystać. Pomóc mogą tutaj nie tylko specjalistyczne serwisy, ale również fora tematyczne, dzięki którym możemy zdobyć bardzo wiele cennych informacji. Warto skorzystać także z doradztwa znajomych, którzy mogą polecić rzetelną firmę, która oferuje pozycjonowanie strony firmy na wysokim poziomie.