Skip to content Skip to footer

Zlecenia jakie realizuje drukarnia sublimacyjna

Nowoczesne drukarnie przyjmują zamówienia na wykonanie różnych rodzajów nadruków na równie zróżnicowanych nośnikach. Drukarnia sublimacyjna specjalizuje się w tworzeniu nadruków specjalną techniką. Takie nadruki rekomendowane są do zdobienia odzieży i gadżetów reklamowych, które są wyprodukowane z trwałych materiałów poliestrowych.

Druk sublimacyjny na tkaninach


Nadruk sublimacyjny jako technika drukarska jest jedną z nowszych technik, przy czym obecnie wykorzystuje się go do zdobienia tkanin i ubrań, podczas gdy jeszcze kilka lat temu nadruk sublimacyjny dominował w zdobieniu gadżetów reklamowych wykonanych z tworzywa sztucznego lub blachy aluminiowej. Technika druku jest dwuetapowa, a jej stosowanie wymaga sięgnięcia po specjalne rodzaje atramentów i tkanin. Nadruk sublimacyjny wnika głęboko w fakturę tkaniny, co zapewnia trwałość nadruku, a jednocześnie sama tkanina pozostaje elastyczna i miękka. Dzięki dwóm etapom przenoszenia nadruków można w ten sposób realizować najbardziej skomplikowane zamówienia, w których są liczne detale, także w kilku kolorach.

Druk sublimacyjny praktycznie


Drukarnia sublimacyjna może wykonać nadruk na dowolnej tkaninie, przy czym dowolność w tym przypadku oznacza raczej przeznaczenie a nie sam rodzaj tkaniny. W pierwszym etapie procesu nadruk przenosi się na papier transferowy. Do tego celu są potrzebne atramenty do sublimacji. W kolejnym etapie tak przygotowany nadruk przenosi się na tkaninę. Nadruk wykonuje się pod bardzo wysokim ciśnieniem (rzędu 5000 Pa) oraz w wysokiej temperaturze (do około 200 stopni Celsjusza), przy czym sam czas wykonania nadruku zależy od rodzaju materiału, na jakim będzie wspomniany nadruk wykonany. Oprócz tkanin druk sublimacyjny wykonuje się także na porcelanie czy blachach, przy czym muszą one być pokryte lakierem poliestrowym.

Tkaniny i ubrania z kolorowym nadrukiem


Druk sublimacyjny w drukarni http://nadrukisublimacyjne.pl/ na tkaninach ma bardzo wiele zastosowań. Niektóre firmy wykorzystują technikę sublimacji, aby ozdabiać płócienne torby czy odzież dla pracowników. Druk sublimacyjny obecny jest na ubraniach sportowych, głównie na bluzach i T-shirtach, ale niektórzy producenci wykorzystują do tego celu także lekkie kurtki sportowe typu soft shell. Nadruk można znaleźć także na nakryciach głowy, głównie na czapkach z daszkiem, ale również na czepkach medycznych i wykorzystywanych w branży kosmetycznej. Na popularności zyskują również lekkie plecaczki z nadrukami, które mogą być wykorzystywane jako gadżet na imprezach sportowych. W wersji dla dzieci takie plecaki zdobią kolorowe grafiki z bohaterami z filmów.