Skip to content Skip to footer

Jakie powinny być opakowania?

Wydaje się, że wciąż wielu handlowców nie przywiązuje dostatecznie dużej wagi do znaczenia opakowań. Mowa tutaj o opakowaniach kartonowych jak i wszelkich innych. Okazuje się bowiem, że opakowania mają różnorodne funkcje.

Zabezpieczenie towaru

Niewątpliwie, opakowania kartonowe mają między innymi za zadanie ochronę towaru. Dlatego też, producent opakowań powinien dołożyć wszelkich starań, ażeby stworzyć wytrzymały i mocny produkt.

Oczywiście, jeśli w opakowaniach kartonowych przewożone są wrażliwe towary, trzeba zadbać o dodatkowe ich zabezpieczenie. Warto zauważyć, że nie jest to już zadanie producenta opakowań.

Funkcja reklamowa opakowań

Wszystkie w zasadzie torebki foliowe z nadrukiem i nie tylko pełnią również funkcję reklamową. Okazuje się bowiem, że cechy opakowań reklamowych są jednymi z decydujących, jeśli chodzi o wybór produktów przez klientów. Jakie powinny więc być opakowania reklamowe, ażeby produkt dobrze się sprzedawał?

Z całą pewnością, producent opakowań powinien zadbać, aby przyciągały one wzrok. Torebki foliowe z nadrukiem
muszą być łatwe do zauważenia, w przeciwnym razie klienci nie spostrzegą ich na sklepowych półkach.

Target marketingowy

Z całą pewnością, każdy marketingowiec wie jak ważne jest określenie targetu odbiorców danego produktu. Jak się okazuje, to jaki jest target powinno również zainteresować producenta opakowań. Sprzedawane przez niego produkty muszą być bowiem dostosowane do grupy odbiorców właściwego towaru. Przykładowo, zupełnie inaczej wyglądają przecież opakowania kartonowe produktów dla dzieci, a inaczej tych przeznaczonych dla osób w podeszłym wieku.

Modyfikacja opakowań reklamowych

Należy za wszelką cenę nie dopuścić do tego, aby opakowania produktów znudziły się klientom. Z tego też względu, opakowania reklamowe powinny być co jakiś czas zmieniane. Nie chodzi tutaj o rewolucyjne zmiany, a raczej o niewielkie korekty. Rzecz w tym, iż jeśli produkt ma już wyrobioną markę, klienci kojarzą jego opakowanie. Jego całkowita modyfikacja byłaby więc bardzo złym pomysłem z punktu widzenia marketingu.

Jednakże, jeśli opakowania kartonowe są cały czas takie same, z czasem przestają przyciągać wzrok. Dlatego też, od czasu do czasu powinny się na nich pojawiać jakieś nowe wzory czy kolory. Można również nieco zmienić kształt opakowania reklamowego.