Skip to content Skip to footer

Zbiorniki IBC – inwestycja w bezpieczeństwo i uniwersalność

Poszukujesz godnego zaufania pojemnika do przewożenia płynów i substancji półpłynnych? Świetnie trafiłeś! Transport cieczy jeszcze nigdy nie był tak prosty i przyjemny! Poznaj właściwości zbiorników IBC i sam się przekonaj, jak niewiele potrzeba, by zapewnić płynom maksymalne bezpieczeństwo w drodze do magazynu oraz podczas składowania kontenerów w ich wnętrzach.

Zalety paletopojemników IBC

Niebywałą zaletą używania kontenerów IBC do przewozu i magazynowania cieczy i półpłynnych produktów jest bez wątpienia znaczna redukcja kosztów. W porównaniu do innych rodzajów opakowań, paletopojemniki wypadają naprawdę korzystnie! Ponadto każdy kontener IBC gwarantuje szczelność i ochronę w trudnych warunkach. Polietylenowy zbiornik IBC jest odporny na działanie substancji chemicznych, takich jak: kwasy, zasady czy oleje. Co więcej duża pojemność kontenerów, bo nawet 1000 litrów i ich ergonomiczny kształt pozwalają na tańszy transport i łatwiejsze magazynowanie. Za sprawą przemyślanej budowy przy składowaniu i przewożeniu Paletopojemników możliwe jest ich układanie jeden na drugim. Oszczędność czasu gwarantują z kolei szerokie wlewy i nowoczesne zawory, najczęściej 2 lub 3 calowe. Każdy zbiornik IBC przed oddaniem do użytku testowany jest pod względem odporności na uderzenia, upadki oraz długotrwałe wibracje. Dzięki takim testom możemy mieć pewność, że zakupione pojemniki to inwestycja na długie lata.

Kontener IBC – budowa pojemnika na ciecze

W skład każdego kontenera wchodzi: polietylenowy zbiornik o wysokiej gęstości i pojemności do 1000 litrów, solidny, metalowy kosz ochronny, umożliwiający łatwe składowanie oraz niezmiennie pomocna w transporcie paleta wykonana z drewna, plastiku tudzież metalu. Zawartość wlewana jest do wnętrza zbiornika IBC od góry, za pomocą szerokiego wlewu. Następnie cały pojemnik umieszczony zostaje w stalowym koszu, który ogranicza jego ruchomość, zapewniając stabilizację, a całość ląduje na palecie. Zbiornik płynów wykonany jest z półprzezroczystego tworzywa dzięki czemu podczas transportu można monitorować poziom znajdujących się w jego wnętrzu cieczy. Używanie kontenera zgodnie z wytycznymi producenta gwarantuje 100% bezpieczeństwa dla środowiska!