Skip to content Skip to footer

Skrzynki na jabłka – idealne rozwiązanie transportowe

Aby transport jabłek przebieg w sposób bezpieczny, konieczne jest zastosowanie specjalnie skonstruowanych do tego celu skrzynek. Zapewniają one możliwość transportu dużej ilości owoców w sposób bezpieczny i ekonomiczny. Co warto wiedzieć o wykorzystywanych dziś skrzyniach na jabłka?

Bezpieczny i ekonomiczny transport jabłek

W dzisiejszych czasach do transportu dużej ilości jabłek stosuje się przede wszystkim odpowiednie skrzyniopalety, które zostały specjalnie przystosowane do tego celu. To, co wyróżnia tego typu Skrzynki na jabłka to fakt, że skutecznie chronią one owoce przed czynnikami zewnętrznymi. Najczęściej skrzynie do transportu jabłek produkowane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Wynika to z tego, że są to materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcanie się pod wpływem wysokich bądź niskich temperatur. Co ważne, skrzynie na jabłka wyróżnia konstrukcja, która umożliwia odprowadzanie wody. Dzięki temu możliwe jest przewożenie jabłek w warunkach chłodniczych na duże odległości

Korzystanie ze specjalnych skrzynek do transportu jabłek

Wysokiej jakości skrzynki na jabłka zapewniają optymalne warunki transportu owoców, zwłaszcza dużych ich ilości. Zapewniają owocom optymalne warunki termiczne oraz zabezpieczają przed wystąpieniem procesów gnilnych oraz pleśni. Transport jabłek bez takich skrzynek to ryzyko ich obicia, zgniecenia i ogólnego uszkodzenia. Dużą zaletą skrzyń na jabłka jest również to, że są one łatwe w utrzymaniu w czystości. Z powodzeniem zatem takie skrzynki mogą być używane wielokrotnie.

Skrzynie na jabłka a koszty transportu

Mówiąc o skrzynkach do transportu jabłek nie można zapomnieć także o tym, że można je ustawiać się na powierzchni transportowej w dowolny sposób. Wynika to z ich konstrukcji. Skrzynie mają standardowe wymiary i nie ulegają odkształceniom. Dzięki temu można na transporcie zaoszczędzić niemałe środki finansowe. Nie bez znaczenia jest tu również to, że skrzynki na jabłka nie są ciężkie. Pozwala to na ich szybki i sprawny przeładunek. Nie może zatem dziwić, że większość zakładów zajmujących się produkcją i przetwarzaniem owoców inwestuje właśnie w tego rodzaju skrzynki. To inwestycja, która bardzo szybko się zwraca.