Skip to content Skip to footer

Zawsze piękne i zadbane paznokcie

Jeśli lubimy mieć piękne i zadbane paznokcie, manicure hybrydowy będzie dla nas stanowić idealne rozwiązanie. Lakiery hybrydowe, które do tego służą dostępne są w bogatej palecie kolorów i przystępnej cenie, a do tego posiadając lampę UV bez problemu możemy nałożyć i utwardzić je samodzielnie w warunkach domowych.

Zestaw startowy, czyli co okaże się przydatne

Lakiery hybrydowe zazwyczaj wymagają utwardzenia w specjalnej lampie UV. Dobrze jest więc już na starcie pomyśleć o tym, aby taką lampę kupić. Koszt zakupu lampy zaczyna się od 50 zł, a górna granica to nawet kilkaset złotych. Taka inwestycja jednak z pewnością szybko się nam zwróci biorąc pod uwagę ceny zabiegów manicure hybrydowego w salonach kosmetycznych.
W zestawie startowym, oczywiście oprócz samych lakierów hybrydowych, powinien znaleźć się także odtłuszczacz czyli cleaner oraz olejek do paznokci. Na pewno przydatne będą także waciki bezpyłowe, którymi doskonale oczyścimy płytkę paznokcia z nałożoną warstwą lakieru.

Od czego powinniśmy zacząć? Jak wykonać zabieg?

Pierwszym etapem wykonania zabiegu jest oczywiście przygotowanie samych paznokci, a więc ich oczyszczenie, zadbanie o skórki oraz nadanie paznokciom odpowiedniego, pożądanego kształtu. Następnie możemy rozpocząć nakładanie lakieru bazowego, który trzeba utwardzić w lampie UV.
Po nałożeniu i utwardzeniu bazy następuje utwardzenie 2 – 3 baz lakieru kolorowego. Dodatkowo możemy pokusić się o różne wzorki czy ozdoby na paznokciach, a nawet kryształki, które będą się doskonale prezentowały. Jako wykończenie stosuje się jedną warstwę lakieru typu top coat, który sprawia, że lakier wspaniale się błyszczy.

Niewątpliwe zalety hybrydy

Ogromną zaletą lakierów hybrydowych jest ich trwałość. Lakiery hybrydowe nie matowieją ani nie odpryskują. Raz nałożone w odpowiedni sposób doskonale wyglądają na paznokciach przez około 2 tygodnie albo i dłużej. Zazwyczaj dopiero wtedy ściąga się hybrydę kiedy pojawia się duży i już nieestetycznie wyglądający odrost paznokcia, ewentualnie można próbować taki odrost uzupełnić. Dodatkowo lakier tworzy na tyle grubą warstwę, że zapobiega łamaniu się paznokci.
Aby zdjąć lakier hybrydowy wystarczy na kilka chwil zamoczyć paznokcie w zwykłym acetonie kosmetycznym. Nie jest to ani skomplikowane ani bolesne i również można to zrobić w warunkach domowych.

Lakiery hybrydowe kupisz na chiodo.pl