Skip to content Skip to footer

Zapłodnienie in vitro z komórką dawczyni

Problemy z płodnością mogą dotknąć każdego i zazwyczaj są wykrywane dopiero po wielomiesięcznych staraniach o dziecko. Wtedy to rozpoczyna się walka o to, aby spełnić marzenie i zostać rodzicem. Współczesna medycyna oferuje dużo rozwiązań na problemy z zajściem i dotrzymaniem ciąży. Jednym z najlepiej poznanych jest zapłodnienie metodą in vitro z komórką dawczyni.

Wskazania do zabiegu in vitro z KD

Trudności z zajściem w ciążę mogą być skutkiem problemów zdrowotnych kobiety, jak i mężczyzny. Gdy problemem są komórki jajowe, metoda in vitro z KD staje się najlepszym rozwiązaniem na bezpłodność. Brak prawidłowych komórek jajowych może być wynikiem wielu chorób jajników, a także poważnych zaburzeń hormonalnych. Kobiety po terapii nowotworowej mogą także zmagać się z bezpłodnością. Stanowią one dużą część pacjentek, które decydują się na zabieg metodą In vitro z komórką dawczyni. Komórka dawczyni jest wtedy wykorzystywana do tego, aby otrzymać zdrowy zarodek. Komórka taka zawsze pochodzi od kobiety młodej i zdrowej. Dawczyni udostępnia także dane związane z grupą krwi i swoim ogólnym wyglądem fizycznym. Pozwala to wybrać odpowiednią komórkę do metody in vitro.

Jak wygląda przebieg metody in vitro z komórką dawczyni?

Każdy kto interesuje się tym, co oferuje metoda zapłodnienia in vitro z komórką dawczyni, musi dobrze zapoznać się z całym procesem jej wykonywania. Nie jest to bowiem zabieg, do którego można przystąpić z dnia na dzień. Komórka dawczyni to kluczowy element całego procesu i musi zostać starannie wybrana spośród komórek dostępnych w wybranym banku. Jest to etap bardzo kosztowny. W połączeniu z wydatkami na samo przeprowadzenie zapłodnienia, cały zabieg może kosztować więcej niż 20 tysięcy złotych. Każda klinika polska ma jednak swój cennik, dlatego też ceny te nie są stałe. Konieczne jest także przygotowanie kobiety do zabiegu wprowadzania zarodków, a także dalsze badania. Całość wymaga dużej ilości czasu, energii i pieniędzy. Dobra klinika oferuje pomoc koordynatora, który czuwa nad indywidualnymi przypadkami i zapewnia niezbędne w tym procesie wsparcie. Dlatego też każda bezpłodna para marząca o własnym dziecku powinna rozważyć in vitro z komórką dawczyni. Jest to zabieg drogi, ale charakteryzujący się bardzo dużą skuteczność. In vitro z KD to rozwiązanie dla wielu osób.