Skip to content Skip to footer

Zalety alkomatów

Prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu jest przestępstwem. Jest to surowo zabronione w każdym państwie, choć warto pamiętać, iż dopuszczalna ilość alkoholu we krwi w każdym kraju jest różna. Z tego powodu jeżeli nie jesteśmy pewni, czy w danym momencie już możemy kierować pojazdem, warto to dokładnie sprawdzić. Jednak w jaki sposób możemy to zrobić?

Alkomat najlepszym rozwiązaniem

W ostatnim czasie najwięcej wypadków komunikacyjnych powodują nietrzeźwi kierowcy. Jest to bardzo duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, ponieważ na skutek takich zaniedbań możemy nie tylko utracić zdrowie, ale nawet i życie. Jak pokazują najnowsze statystyki, najwięcej tego typu wypadków dzieje się w okresie świątecznym. To właśnie wtedy często mamy wolne od pracy i możemy pozwolić sobie na wypicie nieco więcej alkoholu. Jednak ogromnym błędem wielu osób jest wsiadanie za kółko w momencie, gdy nie do końca wytrzeźwieliśmy. Z pewnością każdy z nas powie, iż istnieje pewna dopuszczalna wartość stężenia alkoholu we krwi. Jednak należy mieć świadomość, iż wynosi ona tylko i wyłącznie 0,2 promila. Jest to naprawdę niewiele, z tego powodu należy tego przestrzegać. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie alkomatów aby sprawdzić, jaką rzeczywiście mamy zawartość we krwi.

Obowiązkowe alkomaty- czy też w Polsce?

Niewiele osób ma świadomość, jednak przykładowo we Francji posiadanie alkomatów przez każdego kierowcę jest obowiązkowe. Bardzo często wiele osób nie chce kupować tego urządzenia, ponieważ myślimy o tym jako o niepotrzebnym wydatku. Jednak posiadając je w sowim domu możemy uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. Obecnie prowadzone są prace nad wprowadzeniem takiego obowiązku także w naszym kraju.

Obowiązkowe alkomaty ze strony https://alko-maty.pl/ w ostatnim czasie pojawiły się w bardzo wielu krajach. To właśnie dzięki temu istnieje możliwość zredukowania ilości wypadków komunikacyjnych, które były spowodowane przez nietrzeźwych kierowców. Taka praktyka doprowadziła także do zmniejszenia się liczby ofiar. Konieczność zakupu obowiązkowych alkomatów zdecydowanie zachęca wielu kierowców do korzystania z tych urządzeń. Jednak powinniśmy mieć świadomość, iż choć w naszym kraju opracowywana została ustawa dotycząca wspomnianych obowiązkowych alkomatów, niestety wciąż nie została uchwalona.