Skip to content Skip to footer

Wybierasz się w Bieszczady? Po drodze zajrzyj do Sandomierza

Planując wyjazd w Bieszczady, warto po drodze zajrzeć do Sandomierza. I zdecydowanie trzeba rezerwować sobie choć jeden cały dzień, a najlepiej dwa wraz z noclegiem, bo tylko wtedy będziemy mieli okazję naprawdę wczuć się w atmosferę tego niezwykłego miasteczka, które zainspirowało twórców popularnego serialu.

Goście, z którymi można zrobić sobie zdjęcie

Jeśli trafimy akurat w czasie, gdy trwają zdjęcia do nowych odcinków „Ojca Mateusza” jest prawie pewne, że spotkamy niejednego aktora, który w przerwie pozwoli sobie na kawę lub deser w klimatycznych lokalach gastronomicznych usytuowanych wokół głównego rynku. Restauracja w Sandomierzu gości więc zarówno zwykłych turystów jak i prawdziwe sławy, z którymi możemy zrobić sobie pamiątkową fotkę, bo z reguły nie odmawiają, nawet jeśli akurat jedzą posiłek.

Jeśli pozostaniemy w Sandomierzu nieco dłużej niż kilka godzin, to warto dość konsekwentnie zaplanować nasze zwiedzanie, ponieważ miasto ma bardzo dużo do zaoferowania i czasem możemy pominąć jakieś niezwykłe miejsce, które po prostu przez nieuwagę przeoczyliśmy. Koniecznie trzeba też znaleźć czas na posiłek, ponieważ Sandomierz pod tym względem prezentuje się bardzo różnorodnie.

Pieszo albo Meleksem

To, co od razu rzuci nam się w oczy, gdy zawitamy do tego urokliwego miasteczka, jest możliwość zwiedzania go Meleksem. Ma to niewątpliwe swój urok i dla zmęczonych turystów lub rodzin z małymi dziećmi jest często wybawieniem. Takie zwiedzanie zajmie nam około 2-3 godzin, a przy okazji z ust przewodnika poznamy najciekawsze historie związane z miastem, anegdoty i oczywiście krótki opis zwiedzanych obiektów, które niestety widzimy tylko z wygodnego fotela.

Możemy też być pewni, że przewodnik poleci nam miejsce, gdzie smacznie zjeść, niedrogo lub wykwintnie, a gdzie lepiej napić się kawy lub zjeść naleśnika. Restauracja w Sandomierzu jest pod tym względem bardzo różnorodna i na pewno trafi w nawet bardzo wyszukane gusta. Jeśli zechcemy zwiedzać miast pieszo, to musimy wiedzieć o tym, że kilka godzin o zdecydowanie za mało.

Co warto zobaczyć w Sandomierzu?

Jest tego zdecydowanie dużo. Nie można pominąć takich atrakcji jak Rynek, na którym znajdzie się co najmniej kilka niezwykłych perełek architektonicznych, Brama Opatowska, Zamek Królewski, Kościół św. Jakuba, Ucho Igielne czy Bazylika.

Sandomierz jest również bardzo atrakcyjny pod względem przyrodniczym. Takie miejsca jak Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi czy Piszczele, to miejsca obowiązkowe, których nie może zabraknąć w naszym planie, zresztą tak jak wizyty w restauracji w Sandomierzu.