Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobrą sokowirówkę gastronomiczną?

Jeżeli chcesz przygotowywać dla swoich klientów pyszne i zdrowe soki, potrzebna jest ci do tego profesjonalna sokowirówka gastronomiczna. Najlepiej od razu się w nią zaopatrz. Nie ma na co czekać. Ten jeden prosty sprzęt pozwoli ci dodać do menu kolejne pozycje, tworzone przez różnorodne soki warzywne i owocowe.

Krok 1 – sprawdź budowę sprzętu

Wszystkie sokowirówki na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, ale gdy nieco dokładniej się im przyjrzysz, zobaczysz, że różnią się od siebie pewnymi drobnymi szczegółami. Każdy model będzie wyposażony w sitko o kształcie stożka. To właśnie na nim będziesz umieszczać wybrane owoce lub warzywa. Sitko musi być odpowiednio przymocowane do urządzenia. Koniecznie zwróć na to uwagę.

Powinieneś również dokonać oceny jakości materiału, z którego wykonano takie sitko. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku klasyczna stal nierdzewna. Uważaj natomiast na modele wyposażone w plastikowe elementy. Na ogół mają one bowiem niską trwałość i źle znoszą częstą eksploatację.

Krok 2 – oceń rodzaj i wielkość pojemnika

Przygotowany w sokowirówce gastronomicznej sok będzie niemalże natychmiast spływać do specjalnego pojemnika. Ten element jest równie ważny jak sitko. Koniecznie sprawdź od razu jego wielkość. Jeżeli chcesz, by świeże soki stały się nieodłącznym punktem twojego restauracyjnego menu, będziesz musiał przygotowywać je w sporych ilościach, a na to pozwolą ci jedynie większe misy o pojemności przynajmniej jednego litra.

Niejedna sokowirówka gastronomiczna pozwoli ci również na miksowanie warzyw oraz orzechów. Koniecznie sprawdź, czy wybrany przez ciebie model posiada taką dodatkową funkcję

Krok 3 – sprawdź jakość pojemnika na miąższ

Jego pojemność powinna wynosić przynajmniej jeden cały litr, chociaż dobrze by było, by była ona nieco większa, aby nie trzeba było go zbyt często opróżniać. Nawet takie z pozoru drobne szczegóły nieraz decydują o ostatecznej wydajności i jakości sprzętu.

Zwróć też uwagę na to, czy ten pojemnik oraz pozostałe elementy sokowirówki są przystosowane do czyszczenia ich w zmywarce. Najprawdopodobniej żaden twój pracownik nie będzie myć ich ręcznie. Byłaby to totalna strata czasu. Dobrą sokowirówkę gastronomiczną zawsze można wyczyścić w zmywarce.

Sokowirówkę gastronomiczaną znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl.