Skip to content Skip to footer

Wszystko o domach opieki w Warszawie

Każdej dorosłej osobie, która wymaga całodobowej opieki z różnych powodów, przysługuje prawo do umieszczenia w domu pomocy społecznej. Mieszkańcy takiego ośrodka to ludzie, którzy z powodu wieku, choroby lub znacznego stopnia niepełnosprawności nie mogą funkcjonować samodzielnie w codziennym życiu.

Dom opieki dla chorych na Alzheimera

Alzheimer to choroba podstępna, która dotyka ludzi starszych, przeważnie po ukończeniu sześćdziesiątego piątego roku życia. Zaczyna się od niewinnych problemów z pamięcią, które stopniowo pogłębiają się i niszczą mózg. Osoba, która choruje na tą chorobę nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Stanowić może zagrożenie sama dla siebie. W takim wypadku dom opieki wydaje się jak najlepszym rozwiązaniem.

Domy opieki Warszawa i okolice – jak się do nich dostać?

Dla każdego miejsca, jakim jest dom opieki Alzheimer to bardzo poważna choroba, a ludzie nią dotknięci traktowani są z należyta uwagą i szacunkiem. Domy opieki Alzheimer Warszawa to miejsca, gdzie nie jest łatwo się dostać. Załatwienie miejsca w takim ośrodku nie jest łatwe. Placówki państwowe są bardzo przepełnione, a prywatne ośrodki są dość drogie i mało kogo na nie stać.

Warunki przyjęcia do domu opieki dla ludzi z Alzheimerem

Domy opieki Alzheimer Warszawa wymagają od swoich przyszłych pensjonariuszy dostarczenia różnego rodzaju dokumentów. Są to przede wszystkim dokumenty medyczne, a także te, które potwierdzają ubezpieczenie zdrowotne albo legitymację ZUS. Potrzebny jest również dowód osobisty oraz karta NFZ. Trzeba również podpisać stosowną umowę.

Domy opieki Alzheimer – co oferują swoim mieszkańcom?

Jeśli chodzi o Domy opieki warszawa i okolice zapewniają swoim mieszkańcom spokojne, bezpieczne życie w otoczeniu zieleni, z dala od miejskiego hałasu. Jest to bardzo ważne dla ludzi z tą chorobą. Dom opieki Alzheimer zapewnia też fachową opiekę medyczną, oraz regularne, kontrolne wizyty lekarskie. Jedzenie przygotowane jest z produktów najwyższej jakości, tak aby dostarczyć osobie chorej wszelkich witamin i składników mineralnych, które są niezbędne do walki z tą chorobą.Jeśli pozwoli na to stan zdrowia i pora roku, to mieszkańcy mogą korzystać do woli ze świeżego powietrza, spacerując po ogrodzie lub siedząc na tarasie. A wszystko to pod czujnym i dyskretnym nadzorem, który zapewni im całkowite bezpieczeństwo.