Skip to content Skip to footer

Udane gotowanie

Udane gotowanie możliwe jest dzięki dobrej jakości sprzętów, które wykorzystujemy na co dzień w kuchni. Wśród nich na pewno nie może zabraknąć dobrych patelni. Wśród wielu znawców tematu na szczególną uwagę zasługują standardowe, klasyczne patelnie ze stali nierdzewnej.

Patelnie ze stali nierdzewnej

Tego typu patelnie uważane są za klasyki w swoim wydaniu. Korzystały z nich jeszcze nasze prababcie, a po wielu latach zapomnienia znów wracają do łask. Na chwilę patelnie ze stali nierdzewnej zostały zdominowane przez nowoczesne wynalazki typu patelnie ceramiczne, ale szybko wytworni kucharze sobie o nich przypomnieli.

Jak smażyć na patelniach ze stali nierdzewnej?

Wbrew pozorom smażenie na patelni ze stli nierdzewnej nie jest tak proste jak w przypadku patelni bardziej nowoczesnych, jak na przykład tych, które pokryte są teflonem czy właśnie powłoką ceramiczną. A wszystko to wynika z faktu, że patelnie ze stali nierdzewnej wymagają po prostu szczególnego traktowania.

Jak smażyć?

Najtrudniej jest się zaprzyjaźnić z nową patelnią ze stali, te modele które już towarzyszą nam w kuchni od lat będą zdecydowanie prostsze w obsłudze. Często używana, leciwa patelnia zwykle sprawdza się dobrze, a co za tym idzie pozwala bez większych stresów na smażenie mięsa, czy ryb. Jednak kiedy wymienimy stary model na ten nowszy, wówczas może okazać się, że stare przyzwyczajenia nie idą w parze z nową patelnią i wówczas zaczynają się kłopoty. Każda patelnia ze stali nierdzewnej wymaga specjalnego traktowania i zapewne każdy posiadacz takiego modelu przechodził cały ten proces, jednak po latach użytkowania ulubionej patelni, często się o tym zapomina.

Największe problemy

Zazwyczaj zdarza się tak, że ta zupełnie nowa patelnia, bez żadnego powodu, po dwóch lub trzech razach zaczyna przypalać mięso, czy też za mocno ścina białko, doprowadzając do szału kucharza. Jednak jak w każdym innym przypadku, nie ma sensu się denerwować, lecz trzeba dać czas nowemu nabytkowi, a wówczas wszystko wróci do normy. Tu niezwykle ważne jest używanie patelni do maksymalnej temperatury 250C. Smażenie powyżej niej może spowodować przegrzanie patelni, a wówczas ta nie będzie chciała z nami współpracować, odpłacając się przypaleniem i przywieraniem potraw,

Patelnie ze stali nierdzewnej znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl