Skip to content Skip to footer

Tworzenie gier na konsole

Gry na konsole to dziś ogromny rynek należący do branży wirtualnej rozrywki. Wielu ludzi uważa wprawdzie, że konsole nie dają nam tak wysokiej jakości rozrywki jak komputery osobiste, ale w zupełności nie przeszkadza to miłośnikom konsoli cieszyć się doskonałymi grami. Jak można się domyślić, tworzenie gier na konsole jest obecnie świetnym biznesem. Nadal jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że można to dziś robić samodzielnie.

Wyjątkowy projekt Nintendo

Nintendo to bez wątpienia prawdziwy gigant w konsolowym świecie. Historia tej japońskiej firmy sięga jeszcze XIX wieku, ale w miarę rozwoju elektronicznej rozrywki marka zaczęła kojarzyć się głównie właśnie z konsolami. To właśnie ona stworzyła słynną konsolę GameBoy, co może być uważane za kamień milowy w rozwoju całej tej branży.

Stwórz własne gry na konsole

Firma Nintendo niejednokrotnie udowadniała, że w pełni zasługuje na miano prawdziwego wizjonera. Jej pomysły są często tak nowatorskie, że praktycznie wyprzedzają całą tę branżę i wyznaczają zupełnie nowe standardy. Podobnie jest w przypadku projektu Nintendo Switch Game Development.
Wzięcie udziału w tym projekcie pozwala na tworzenie gier na konsole każdemu, kto ma ciekawy pomysł na wykorzystanie narzędzi stworzonych przez Nintendo. Nintendo Switch Developers umożliwia projektowanie i wydawanie własnych gier właśnie na platformie Nintendo Switch. Jest to niezwykła okazja do rozwinięcia skrzydeł i wypromowania się dla każdego, kto chce związać swoją przyszłość zawodową z tworzeniem gier na konsole.

Nintendo Switch – przełomowy produkt?

Nintendo Switch game development jest projektem ściśle związanym z konsolą oraz platformą do gier Nintendo Switch. Produkt trafił na rynek w roku 2017, i bardzo szybko zyskał ogromne uznanie oraz popularność. W założeniu konsola ta ma być kompromisem pomiędzy konsolami mobilnymi, a stacjonarnymi. Efekt okazał się doskonały; krótko po premierze w niektórych miejscach w USA szybko zabrakło egzemplarzy, przez co niektórzy chętni musieli nieco poczekać na zakup.
Nintendo Switch developers to platforma pokazująca, że współcześni producenci gier potrafią bardzo blisko współpracować ze swoimi klientami. Nintendo stworzyło doskonałe narzędzie nie tylko do zabawy, ale również do tworzenia i promowania własnych tytułów. Po stworzeniu gry na konsole użytkownik może uzyskać na nią licencję i rozprowadzać za pośrednictwem platformy zakupowej Nintendo. Dla początkujących developerów to doskonała okazja do wypromowania się i stworzenia swoich pierwszych tytułów.