Skip to content Skip to footer

Trwałe i tanie nadruki

Jedną z form wydruku, najczęściej używaną w reklamie jest sublimacja druk jej jest bardzo wyrazisty, prosty w nałożeniu i bardzo tani. Najczęściej jest stosowany druk sublimacyjny na tkaninach. Uważa się, że jest to druk trwały, nie pękający i nie spierający się. Jednak by dobrze wyszedł, w danej tkaninie musi być choć namiastka włókien poliestrowych. Bowiem sublimacja, to specjalne barwniki, które najlepiej, wchodzą wee włókna poliestrowe.

JAK WYKONUJE SIĘ DRUK SUBLIMACYJNY?

Inaczej sublimacja druk jest również nazywany drukiem transferowym. Jest to barwienie tkaniny za pomocą specjalnych farb sublimacyjnych na papierze transferowym. Dopiero z tego papieru, grafika bądź napis reklamowy przenoszone są na tkaniny. Nadruki na tkaninach pojawiają się w warunkach wysokiego ciśnienia. Cały proces trwa bardzo krótko i nie jest procesem drukowania, który wymaga zbyt dużych nakładów finansowych.Powstały druk sublimacyjny na tkaninach jest trwały, kolory są jaskrawe i bardzo dobrze widoczne, nawet, z dalekiej odległości.

W ZGODZIE Z EKOLOGIĄ

Metoda sublimacji to także metoda ekologiczna. Farby, które mają zastosowanie w tym procesie drukowania są ekologiczne i nie szkodzą człowiekowi ani całemu środowiskowi. Nadruki na tkaninach są pozbawione jakiejkolwiek dawki chemicznych związków. W farbach nie ma żadnych rozpuszczalników, są one robione na bazie naturalnych olei i wody.

SAME ZALETY

Nowoczesny druk sublimacyjny to same zalety, jest on więc bardzo często stosowany do drukowania form reklamowych i marketingowych.Warto wspomnieć, że zadrukowane sublimacją koszulki, przez bardzo długi czas będą ozdobione daną grafiką lu treścią reklamową. Sublimacja łatwo się nie spiera, jest doskonale wchłonięta we włókna danego wyrobu poliestrowego. ktoś może powiedzieć, że koszulka jest ze sztucznych włókien. Jednak druk sublimacyjny doskonale przyjmie się na koszulce o mieszanym składzie poliestru i bawełny.Druk na koszulkach jest trwały, mocny, ma doskonałe kolory, jest wyrazisty, nie spiera się, nie pęka i jest bardzo trwały. Wszystkie te zalety można osiągnąć małym nakładem finansowym i małym nakładem pracy. Proces sublimacji ma więc same zalety i dlatego też jest tak chętnie wykorzystywany w reklamie. Metodą tą można też drukować wyroby wykonane z polimeru, czyli różnego rodzaju podkładki czy inne podobne przedmioty reklamowe.