Skip to content Skip to footer

Transport płynów

Każda firma produkcyjna w pewnym momencie musi podjąć decyzję w jaki sposób będą transportowane produkty przez nią wytworzone. Nie inaczej sytuacja wygląda gdy chodzi o producentów płynnych produktów spożywczych. Coraz większą popularność zdobywają odpowiednie kontenery transportowe.

Cysterna czy kontener?

Dotychczas głównym sposobem transportu płynów było stosowanie cystern. Miało to jednak pewne wady, dlatego jest aktualnie wypierane przez specjalistyczne skladovací kontejnery i transportu płynów. Przede wszystkim cysterny nie sprawdzały się przy transporcie małych ilości produktu. O ile pojemniki do przechowywania mają różną pojemność i można je dowolnie ustawiać o tyle cysterna jest systemem transportowym dla ogromnych ilości produktu. Zatem nie sprawdzała się zupełnie u małych producentów.

Kontener transportowy służy nie tylko do przewozu, ale może służyć także jako specjalistyczny pojemnik do przechowywania wielokrotnego użytku. Ma zatem dwojakie zastosowanie. Także dbanie o czystość cysterny jest trudniejsze. Ze względu na gabaryty, wyczyszczenie i napełnienie jej innej jakości płynem jest niezwykle pracochłonne i kosztowne. Pojemniki są łatwiejsze w zachowaniu czystości. Co równie istotne do cysterny wlać można jedynie produkty zupełnie płynne. Nie sprawdzi się to zatem w przypadku żeli czy na przykład marmolad. Jest to znacząca przewaga kontenerów do przechowywania.

Pojemniki do przechowywania

Kontenery transportowe przystosowane są do przewozu i przechowywania takich towarów jak mleko, napoje innego typu, soki owocowe, także zagęszczone, a także na przykład dżemy i marmolady. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego są przystosowane do przewozu i składowania. Charakteryzują się dużą trwałością i co ważne dużymi względami higienicznymi. Mogą być wykorzystywane wielokrotnie, a co za tym idzie są inwestycją, a nie tylko kosztem. Ogromną zaletą jaką wykazują pojemniki do przechowywania jest mnogość wielkości i dowolność ich ustawiania. Dzięki temu w jednym transporcie można przewieźć kilka różnych płynów bez mieszania ich. Nie jest to możliwe w standardowo używanych do transportu płynów cysternach.

Kupno pojemników należny traktować zatem jako inwestycję, a przez możliwość ponownego użycia jako dbanie o środowisko naturalne. Z pewnością jest to doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw.