Skip to content Skip to footer

Idealne buty na lato

Kiedy temperatura za oknem rośnie, pozbywamy się niepotrzebnych warstw ubrań, wybieramy raczej te z przewiewnych i lekkich materiałów, zrzucamy ciężkie i zakryte obuwie. Bo lato to doskonała okazja by wyeksponować piękne stopy oraz najlepszy moment, by dać im odpocząć i „pooddychać”. Warto zatem zadbać o odpowiednie obuwie.

Sandały

Idealnym obuwiem na lato są sandały, ponieważ jest to but odkryty, składający się zaledwie z podeszwy oraz rzemyków lub pasków, które utrzymują go na stopie. Istnieje wiele rodzajów sandałów – powstały one jako odpowiedź na trendy w modzie. Są japonki – czyli sandały, w których jeden z pasków przebiega pomiędzy palcami, rzymianki znane też jako gladiatorki , czyli sandały sięgające kostki, połowy łydki, a na nawet zupełnie je zakrywające. Są też i espadryle- dość wysoka podeszwa, wykonana jest z twardej trawy lub sznurka, natomiast paski są z tkaniny paski, wiązane na kostce. Są sandały na płaskim obcasie, raczej do codziennego użytku, są i takie na niebotycznych obcasach, eleganckie, na wieczorowe wyjścia. Sandały noszą wszyscy – młodzi i starzy, duży i mali, kobiety i mężczyźni.

Z czego robione są sandały?

Sandały produkowane są ze wszystkich dostępnych materiałów. Są i sandały z tworzyw sztucznych – idealne do chodzenia po kamienistych plażach, są sandały z drewnianą podeszwą, są też tekstylne – ze sznurków, materiałów, z materiałów skóropodobnych, można kupić obuwie piankowe lub gumowe. Najbardziej jednak cenione są buty ze skóry naturalnej.

Skóra naturalna

Skóra naturalna ma same zalety, choć obuwie z niej wykonane do najtańszych nie należy. Po pierwsze jest materiałem naturalnym. Po drugie jest miękka, co ma znaczenie i dla producenta i dla użytkownika (buty łatwo dostosowują się do kształtu stopy, nie obcierają). Komfort noszenia zwiększa jeszcze to, że skóra umożliwia cyrkulację powietrza przez wiele godzin.

Sandały skórzane

Sandały skórzane są idealnym obuwiem na letnie dni. Skórzane sandały damskie można kupić w tak wielu fasonach i kolorach, że można je dopasować do każdej okazji i każdego wyjścia. A ponieważ te buty ładnie się starzeją, a dodatkowo gdy są odpowiednio pielęgnowane nie popękają oraz nie rozwarstwią się, będą służyć latami. Wystarczy je od czasu do czasu delikatnie oczyścić oraz zaimpregnować (nie wolno prać w pralkach ani suszyć w suszarkach). Komfortu chodzenia w skórzanych sandałach nie da się z niczym porównać – wypoczęta, opalona stopa może przez wiele godzin przemierzać różne szlaki lub kręcić piruety na parkietach.