Skip to content Skip to footer

Transplantacja włosów – szansa na odzyskanie bujnej fryzury

Wygląd naszych włosów w dużym stopniu zależy od stylu życia, ale również od genów, które odziedziczyliśmy. Choroby również mają duży wpływ na wygląd naszej fryzury. Transplantacja włosów to często jedyny sposób, by odzyskać piękne, bujne włosy. O czym trzeba wiedzieć, nim udamy się na zabieg?

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów?

Wypadanie włosów to przypadłość, która może dotknąć nie tylko mężczyzn. Kobiety również często borykają się z tym wstydliwym problemem.

Nadmierne wypadanie włosów może być wynikiem stresu, nieprawidłowej diety czy zaburzeń hormonalnych. Grzybice skóry również są częstym problemem.

Wiele osób boryka się również z problemem łysienia plackowatego, którego przyczyną jest choroba autoimmunologiczna. Łysienie androgenowe jest dziedziczne. Dotyka nie tylko mężczyzn, jak się powszechnie uważa, ale również kobiety.

Jak poradzić sobie z problemem?

Przeszczep włosów Katowice to sposób na rozwiązanie tego wstydliwego problemu. Przeszczepianie włosów pozwoli na odzyskanie dawnej, bujnej fryzury.

Przeszczepianie włosów to zabieg, do którego trzeba się przygotować. Konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych. Morfologia krwi, układ krzepnięcia, analiza moczu oraz poziom glukozy we krwi na czczo są konieczne.

10 dni przed zabiegiem przeszczepiania włosów należy odstawić takie leki, jak Aspiryna oraz inne leki przeciwzapalne. Należy również unikać suplementów witaminowych, przede wszystkim witaminy B i E, które mogą zwiększyć krwawienie w czasie zabiegu.

Jak wygląda przeszczepianie włosów?

Klinika przeszczepu włosów to miejsce, gdzie pacjent raz na zawsze rozwiąże swoje problemy. Przeszczep włosów Katowice jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Lekarz robi wiele mikronacięć na głowie, w których umieszcza mieszki włosowe pobrane z tej partii głowy, gdzie jest ich dużo.

Przeszczep włosów Katowice to zabieg bardzo precyzyjny, którego sukces jest zależny od sprawności manualnej lekarza. Trzeba pamiętać, że zadaniem lekarza jest stworzenie takiej linii włosów, która będzie wyglądała naturalnie nie tylko dziś, ale również za 10 i 20 lat. Większa ilość nacięć oraz mniejsza ilość mieszków włosowych w jednym miejscu to szansa, że fryzura będzie piękna i naturalna.

Klinika przeszczepu włosów to miejsce, w którym pacjenci odzyskują nie tylko bujną fryzurę. Przeszczepianie włosów to zabieg, który pozwala odzyskać pewność siebie i poczucie własnej wartości. Każdy z nas chce dobrze czuć się we własnym ciele.