Skip to content Skip to footer

Taśma bąbelkowa

Taśma bąbelkowa to nic innego, jak klasyczna folia bąbelkowa w rolce. Zastosowanie tego materiału jest naprawdę szerokie i wykracza poza funkcję zabezpieczającą przesyłki pocztowe. Jak powstała folia bąbelkowa i do czego możemy ją wykorzystać?

Jak postawała taśma bąbelkowa?

Taśma bąbelkowa to wypełnione pęcherzykami powietrza plastikowe tworzywo w rolce. Trudno jest obecnie wyobrazić sobie świat bez folii bąbelkowej, choć okoliczności jej powstania są rzecz jasna zupełnie przypadkowe. W latach 50 dwóch inżynierów próbowało wyprodukować plastikową tapetę. Miał był to absolutny przełom w branży budowlanej. W tym celu zbudowali maszynę do wydruku plastikowej tapety.

Jak się jednak okazało maszyna okazała się urządzeniem produkującym folię wypełnioną pęcherzykami powietrza. Inżynierowie swoją początkową porażkę postanowili przekuć w sukces i rozpoczęli produkcję folii na masową skalę. Obecnie trudno wyobrazić sobie wysyłanie paczek bez użycia taśmy bąbelkowej. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyne zastosowanie tego genialnego wynalazku.

Folią bąbelkowa w gospodarstwie domowym

Taśma bąbelkowa znajduje szereg zastosowań i każdym domu. Jednym z nich jest imitacja zasłony prysznicowej. Oczywiście na rynku dostępnych jest szereg różnych tkanin służących do zakrywania prysznica, ale tylko folia bąbelkowa ma tak duży opór ciepła, co oznacza, że nie pozwala mu wydostać się na zewnątrz.

Folia bąbelkowa pozwoli nam na perfekcyjne utrzymanie porządku w lodówce. Każdy doskonale wie, jak męczące bywa dokładne szorowanie półek w lodówce, które musimy przeprowadzać do jakiś czas. Aby tego uniknąć, wystarczy użyć taśmy bąbelkowej.

Inne zastosowania taśmy bąbelkowej

Taśma bąbelkowa jest doskonałym materiałem termoizolacyjnym co oznacza, że możemy wykorzystać ją do ocieplania ścian i dachów budynków. Świetnie sprawdzi się także, jeśli zajdzie konieczność docieplenia okien w mroźne zimy.

Taśma bąbelkowa znajduje zastosowanie w ogrodnictwie i jest świetnym materiałem zabezpieczającym rośliny przez mrozem, wiatrem i zimnem. Jak powszechnie wiadomo, niektóre z roślin są wyjątkowo mało odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Jeśli chcemy, aby nasze wymagające rośliny ogrodowe przetrwały zimę, wystarczy zabezpieczyć je za pomocą taśmy bąbelkowej i jutowego sznurka.