Skip to content Skip to footer

Jak leczyć owrzodzenie podudzia?

W ostatnich latach bardzo ciężkim problemem są otwarte rany na nogach leczenie jest niezwykle skomplikowane. Owrzodzenie podudzia określane jest inaczej wrzodem.

Czym są owrzodzenia podudzi?

Warto mieć na uwadze, że wrzody to wykwity skórne o wtórnym charakterze. Z reguły na drodze endogennej dochodzi do powstania owrzodzenia. Trzeba jednak pamiętać, że może do tego dojść także po zadziałaniu zewnętrznego bodźca, czyli na przykład urazu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że uszkodzenie tkanek jest pierwszym elementem powstania owrzodzenia. Po pewnym czasie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka. Niedługo potem uszkodzeniu ulega skóra właściwa. Owrzodzenie podudzia charakteryzuje się tym, że bardzo utrudniony i powolny jest proces gojenia.

Do tego w wielu przypadkach przebiega z wytworzeniem widocznej blizny. Współistnienie schorzeń, które wpływają negatywne na prawidłowe gojenie się skóry to podstawowa przyczyna tworzenia się owrzodzeń. Doświadczony lekarz powinien jak najszybciej obejrzeć otwarte rany na nogach leczenie może trwać nawet kilka tygodni. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych lekarzy, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią wśród klientów. Owrzodzenia podudzi były znane już wiele lat temu, ale dopiero teraz medycyna może im skutecznie przeciwdziałać.

Przebieg leczenia

Warto dodać, że przewlekłe zakażenie gronkowcem złocistym również jest czynnikiem ryzyka powstania owrzodzeń. Urazy oraz niedotlenie podstawowe bodźce, które pełnią rolę czynników wyzwalających. Osoby, które leczą owrzodzenia dosyć często wykorzystują ozonoterapię. Można w ten sposób mocno odżywić tkanki obwodowe. Dodatkowo ozonoterapia chroni przed ryzykiem nadkażenia o etiologii różnorodnej. Kilkutygodniowe unieruchomienie w łóżku z podniesioną chorą kończyną jest naprawdę skuteczną metodą leczenia owrzodzeń. Chodzi przede wszystkim o to, żeby chory jak najrzadziej wstawał. Dobrym pomysłem są również ćwiczenia fizyczne, które należy wykonywać regularnie. Osoby starsze powinny przyjmować heparynę w dawkach profilaktycznych. Po przeczytaniu tego tekstu, powinieneś już wiedzieć jak leczyć owrzodzenia podudzi. Odpowiednia profilaktyka jest oczywiście najlepszą metodą zapobiegania owrzodzeniom.