Skip to content Skip to footer

Szkoła językowa Katowice – co warto o niej wiedzieć?

Szkoły językowe nie mogą w ostatnim czasie narzekać na brak kursantów. Mnóstwo osób bowiem chce się uczyć języków obcych, gdyż każdy doskonale wie, jak potrzebne są one w życiu. Wybór odpowiedniego miejsca do nauki nie jest jednak prosty. Na co najczęściej zwracają uwagę klienci? Kiedy warto zapisać się do szkoły językowej i jak długo warto się w niej uczyć? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Języki obce – must have w dzisiejszych czasach

Znajomość języków obcych to konieczność. Zarówno ludzie młodzi, jak i starsze osoby coraz częściej przekonują się, że bez tego nie można porozumieć się z innymi, będąc za granicą, nie można myśleć o lepszej pracy, ani też o awansie.

Dlatego też Szkoła językowa Katowice przygotowała niezwykle atrakcyjną ofertę dla osób, które chcą się uczyć języka obcego. Do wyboru są wszystkie podstawowe języki obce (na różnych poziomach), jak i języki, które dopiero od ostatnich kilku lat cieszą się zainteresowaniem (np.: język japoński lub język chiński).

Kiedy rozpocząć naukę?

Tak naprawdę zawsze jest dobry czas, by zacząć naukę. Szkoła językowa Katowice zaprasza zarówno dzieci, jak i młodzież oraz osoby dorosłe. Najlepiej rozpocząć od września, gdyż to właśnie wtedy tworzą się nowe grupy.

W szkole językowej na początku przeprowadza się z kursantem rozmowę lub uczestniczy on w teście sprawdzającym jego wiedzę. Dzięki temu można podzielić osoby na poszczególne grupy. Są bowiem kursanci, którzy znają już języki na konkretnych poziomach i nie chcą rozpoczynać nauki od początku. Są również osoby, które potrzebują konkretnej wiedzy, np.: języka angielskiego w biznesie. Dla nich także znajdzie się specjalna oferta.

Ile trwa kurs?

Najczęściej kurs językowy trwa rok. Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu przez około 60 – 90 min (w zależności od możliwości kursanta).

Grupy są małe, więc każdy może się w nich czuć komfortowo. To ważne, by nie krępować się, gdyż mówienie jest bardzo ważną kwestią przy nauce języka obcego.