Skip to content Skip to footer

Nowoczesne wnętrza – jak wykorzystać kolor i wzór na ścianie, by uzyskać zaskakujące efekty?

Malowanie ścian nie musi ograniczać się wyłącznie do uzyskania jednolitej powierzchni. Czasami warto poeksperymentować! Jak stworzyć ściany, które zachwycą naszych gości?

Dmuchawce, koty czy monstera?

Malowanie ścian wzory to świetna zabawa. Ilość wzorów, które proponują producenci szablonów jest ogromna i na pewno każdy znajdzie coś, co mu się spodoba.

Wybierając szablon należy pamiętać, by dopasować wzór do charakteru pokoju. W nowoczesnym wnętrzu sprawdzi się wzór geometryczny, w sypialni romantyczne dmuchawce, a w przedpokoju ciekawy aforyzm.

Wybierając wzory na ścianę warto pobawić się kolorem. Na białej ścianie będzie świetnie wyglądał czarny wzór. Można również zaryzykować i na czarnej ścianie zrobić biały wzór. Trzeba jednak pamiętać, że ciemne kolory sprawdzają się wyłącznie w dużych i jasnych pomieszczeniach.

Szachownica czy plaster miodu?

Malowanie ścian wzory to bardzo proste i wyjątkowo twórcze zadanie, gdy wykorzystamy zwykłą taśmę malarską.

Szachownica, plastry miodu, wzór marokański z szarościami w roli głównej to wzory, które uzyskamy rysując na ścianie wzór przy pomocy taśmy malarskiej. Trzeba pamiętać, że ta część ściany, która znajduje się pod taśmą pozostanie niepomalowana.

Osoby, które obawiają się, że nie poradzą sobie z tak skomplikowanym rysunkiem mogą zacząć od czegoś prostszego. Ścianę mogą przecinać pod różnymi kątami cienkie linie. Warto do takiej aranżacji wybrać ciekawy i charakterystyczny kolor. Do wnętrza glamour idealny będzie złoty, do nowoczesnego czarny, a do klasycznego wystroju będzie pasował biały.

Nie tylko ściany

Kto powiedział, że tylko ściany mogą być kolorowe? Sufit to również bardzo ciekawa przestrzeń, którą można wykorzystać do aranżacji niebanalnego wnętrza.

Malowanie ścian na żywe kolory i ciekawe wzory to częsty zabieg aranżacyjny. Malowanie sufitu na ciemny kolor nadal jest rzadkością. Czasami warto jednak zaryzykować.

Sufit pomalowany na butelkową zieleń będzie bardzo elegancki. Trzeba jednak wtedy pozostawić ściany w jasnych kolorach, by pomieszczenie nie wydawało się niskie i przytłaczające. Beże oraz szarości sprawdzą się w mniejszych mieszkaniach.