Skip to content Skip to footer

Szczyrk – dlaczego warto wybrać się tam na urlop?

Mimo, że coraz więcej osób może pozwolić sobie na wakacje, bardzo często zamiast zagranicznych wojaży, Polacy decydują się na urlop spędzony w kraju. Coraz częściej wybierane są miejsca mniej znane, choć nie brakuje osób odwiedzających miejscowości znane od lat na mapie turystycznej Polski. Często są to miejsce, które przez ostatnie lata mocno zmieniły się – pojawiły się nowe atrakcje, nowa infrastruktura kusi również zagranicznych gości, a bogata baza noclegowa w Szczyrku jak i w innych miejscowościach wypoczynkowych uległa znaczącym zmianom.

Dlaczego warto wyjechać do Szczyrku?

Szczyrk słynie z zimowych atrakcji. Zlokalizowane są tam trzy ośrodki i kompleksy narciarskie z trasami o różnym stopniu trudności. Najłatwiejsze z nich są specjalnie doświetlane, a w razie potrzeb dośnieżone, dzięki czemu można z nich korzystać na początku i w końcówce sezonu. W Szczyrku mieszczą się również skocznie narciarskie, a także kilka jaskini. Popularne są również szlaki turystyczne, prowadzące do schroniska lub innych szlaków. Dookoła miasta rozciąga się spora baza obiektów noclegowych.

Szczyrk noclegi:

Noclegi Szczyrk to bogata baza hoteli czy pokojów do wynajęcia blisko centrum oraz szlaków turystycznych. Dla bardziej wymagających klientów są apartamenty szczyrk idealne dla par, ale także rodzin. Nie brakuje również hoteli oferujących wypoczynek z masażami i SPA. Różnego rodzaju masaże i zabiegi umilą pobyt, a także pomogą pozbyć się zmęczenia. Relaksujący wieczór może doskonale pasować po całym dniu spędzonym na stoku lub szlaku. Dla rodzin z małymi dziećmi noclegi Szczyrk oferują szereg atrakcji – niektóre z obiektów oferują darmowe dostawki dla najmłodszych, place zabaw, a nawet animacje czy specjalnie wydzielone strefy na basenie, które zapewniają bezpieczeństwo.

Szczyrk choć bardziej kojarzy z zimowym wypoczynkiem, również latem oferuje atrakcje. Dzięki kolei liniowej można dotrzeć na okoliczne szlaki, a w samym centrum nie brakuje miejsc do zwiedzania. Wiele innych atrakcji znajduje się w bliskiej odległości – kilku lub kilkunastu kilometrów, dlatego warto zdecydować się na apartamenty Szczyrk z dogodnym miejscem parkingowym. Beskid Śląski to dobry pomysł na krótszy wypad, ale także spędzenie całych ferii zimowych, warto wówczas rozszerzyć zwiedzanie o okoliczne miejscowości i szlaki. Szczyrk noclegi to szeroki wybór miejsc dopasowanych do potrzeb turystów z Polski, ale także zagranicy.