Skip to content Skip to footer

Sukienki ślubne w stylu boho

Styl boho pokochały kobiety dosłownie na całym świecie. Oryginalnie ta stylistyka wywodzi się z dalekiej Australii. To właśnie tam panie zaczęły nosić zwiewne sukienki, najczęściej w jasnych kolorach, które w dużym stopniu nawiązywały do mody lat 70. Od tego czasu suknie boho trochę ewoluowały, stały się popularne nie tylko na co dzień, ale też na specjalne okazje. Sukienki ślubne boho to hit poprzedniego sezonu. Wszystko wskazuje na to że w kolejnych latach panny młode również będą chciały zakładać je na ten najważniejszy dzień w życiu.

Dla kogo suknia ślubna boho

Powiedzmy sobie szczerze, suknia ślubna boho nie na każdej sylwetce wygląda tak samo dobrze. To, co charakteryzuje suknie ślubne w stylu boho to między innymi rozszerzane rękawy. Te natomiast często dodają optycznie kilogramów kobietom, które już i tak są dosyć okrągłe i korpulentne. Tkaniny, z których uszyte są takie sukienki, są bardzo zwiewne i delikatne. Często są przezroczyste, transparentne. Dlatego też sylwetka, która kryje się pod sukienkę ślubną w stylu boho musi być bardzo zgrabna. Suknie ślubne w stylu boho raczej nie ukrywają mankamentów figury, a wręcz na odwrót. Podkreślają wszystkie mankamenty. Warto wiedzieć o tym wcześniej, zanim zamarzy się o koronkowej transparentnej sukience boho do ślubu. Komu zatem pasuje sukienka w stylu boho? Będzie jak znalazł dla kobiet szczupłych, wysokich i smukły. Na takie figurach suknia boho lepiej leży i można dostrzec całą jej urodę. Bardzo często takie sukienki są pięknie zdobione u dołu. Jeśli kobieta jest za niska, kreacja będzie musiała być mocno podcięta. Straci mocno na fasonie.

Co pasuje do boho sukienki?

Do sukienki boho trzeba przemyśleć całą resztę stylizacji ślubnej. Bardzo ważna jest między innymi fryzura. Najlepiej, by była ona lekka i zwiewna, a nawet odrobinę niedbała. Wtedy sukienki ślubne boho wraz z tak ułożonymi włosami prezentują się naprawdę doskonale. Makijaż musi być bardzo rozświetlający. Z powodzeniem można pozwolić sobie na więcej takich kosmetyków nie tylko na twarzy, ale też na dekolcie czy kościach obojczykowych. Co do biżuterii to panny młode bardzo często decydują się tylko na jakieś spinki do włosów, grzebyki, albo cieniutkie łańcuszki noszone kaskadowo. Dużym problemem mogą być natomiast buty. Do sukienki boho trzeba dobrać jej bardzo umiejętnie. Absolutnie nie powinny być to klasyczne szpilki ślubne, które nie pasują do takiej kreacji. Wisienką na torcie stylizacji jest piękny bukiet w stylu boho, który może być prawdziwą, szaloną wariacją florysty.