Skip to content Skip to footer

Sprzedaż aluminium – czy to się opłaca?

Skup surowców wtórnych znaleźć można niemal w każdym mieście. W większych miastach czasem jest ich nawet kilka. Jednym z najpopularniejszych surowców jaki jest sprzedawany do skupów jest aluminium. Najczęściej w postaci puszek. Pytanie jakie można sobie zadać dotyczy tego czy sprzedaż aluminium jest opłacalna i jakie materiały można tak naprawdę do skupu sprzedać.

Aluminium, czyli co?

Jak wspomniano skupy surowców wtórnych znaleźć można niemal w każdym mieście. Może być to skup metali kolorowych w Dąbrowie Górniczej czy skup aluminium w Katowicach. Łatwo je znaleźć korzystając z wyszukiwarki internetowej, w której wpisać wystarczy „skup aluminium Katowice” lub „metale kolorowe dąbrowa górnicza„. I to właśnie aluminium jest surowcem najczęściej sprzedawanym do skupów. Aluminium najczęściej kojarzy się większości osób z puszkami. Warto jednak wiedzieć, że z tego surowca wykonanych jest dużo więcej produktów, których używa się na co dzień. Może być to np. folia aluminiowa, blach, rolety i żaluzje, nakrętki, a także kable. Jak widać produktów tych jest dość sporo i wszystkie można oddać do skupu aluminium. Dlatego warto od czasu do czasu zrobić generalny porządek w swoim domu, garażu czy strychu i zobaczyć czy nie zalegają niepotrzebne materiały aluminiowe, które można oddać do skupu, co także przyczyni się do ochrony środowiska.

Czy warto sprzedać aluminium?

Ceny za surowce wtórne, w tym za aluminium, oferowane przez skupy wcale nie są takie małe jak mogłoby się to wydawać. Tona aluminium może być warta nawet kilka tysięcy złotych. Oczywiście osobie prywatnej ciężko będzie uzbierać tak duże ilości tego surowca. Jednak oddanie aluminium do sklepu dla każdej osoby jest bardzo dobrą możliwością pozbycie się zalegających materiałów, które dla nas są po prostu śmieciami. Może być to zatem całkiem atrakcyjny zastrzyk dodatkowej gotówki do portfela. Jeśli ktoś chciałby poznać dokładne ceny jakie oferują skupy może sprawdzić to w Internecie. Niemal każdy skup posiada swoją stronę internetową, a na niej cennik. Można je znaleźć wpisując w sieci takie hasła jak „cennik skup aluminium Katowice” lub „cennik metale kolorowe Dąbrowa Górnicza”. Dzięki temu szybko można przekonać się o tym, w jakim skupie można otrzymać najwyższe wynagrodzenie na sprzedawane surowce wtórne, a tym samym gdzie to będzie najbardziej opłacalne finansowo.