Skip to content Skip to footer

Sposób na odnowienie skór w samochodzie

Uszkodzenia skórzanej tapicerki na fotelach samochodowych mogą być bardzo istotnym sygnałem, że obicia nie są pielęgnowane w wystarczająco staranny sposób. Nieestetyczne zniszczenia oraz przetarcia warto zlikwidować, ponieważ negatywnie wpływają na stan wizualny wozu.

Renowacja skóry

Pierwotne walory skóry samochodowej można na szczęście odzyskać, jednak wymaga to wykorzystania odpowiednich środków. Przetarć i wytarć pozbyć można się samodzielnie, poświęcając na to określoną ilość czasu. Dzięki temu tapicerka znów będzie odpowiednio się prezentować i odzyska swój nienaganny wygląd.

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest odpowiedni lakier do skóry samochodowej. Tego typu preparat stosuje się w celu renowacji skór wykończonych lakierem, licem naturalnym lub licem korygowanym i wykończonym foliami. Najlepsze lakiery do skóry samochodowej do najwyższej jakości produkty, które spełniają wszystkie wymogi stawiane preparatom wykorzystywanym w celach renowacji skór naturalnych.

Zastosowanie lakieru

Dobry lakier do skóry samochodowej może mieć także inne zastosowania. Sprawdza się zarówno w przypadku mebli domowych, jak i rozmaitych elementów skórzanej galanterii. Tego typu preparaty pozwalają na uzyskanie powłok półmatowych, które zachowują miękki dotyk oraz naturalną fakturę skóry. Dzięki temu jest ona elastyczna, odporna na wodę, sól czy zginanie, a także nie wymaga dalszego utrwalania.

Lakiery do skór samochodowych są preparatami szybkoschnącymi oraz prostymi w aplikacji, dzięki czemu mogą z nich korzystać zarówno profesjonaliści pracujący w fachowych zakładach renowacyjnych, jak i amatorzy pragnący we własnym warsztacie przeprowadzić odnowę tapicerki. W sklepach dostępne są lakiery posiadające opakowania o różnych pojemnościach. Najlepiej jeszcze przed zakupem upewnić się, jak duża butelka będzie potrzebna.

Odnawianie tapicerki

Aby przeprowadzić renowację tapicerki, należy aż do momentu puszczenia farby oczyścić skórę przy użyciu acetonu lub odpowiedniego zmywacza. Natomiast lakier do skóry samochodowej najlepiej przed użyciem dokładnie wstrząsnąć lub wymieszać zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

W następnej kolejności należy nałożyć preparat na obszary wymagające pielęgnacji, czyli miejsca przetarte oraz powycierane. W najbardziej zniszczonych fragmentach powinno się pozostawić nieco większą warstwę lakieru do skóry samochodowej, a następnie pozostawić polakierowany obszar do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Lakiery24.com